Tırnaklarınızı Bu Şekilde Görürseniz Hemen Doktorunuza Başvurun Neden Mi ?

10.10.2019
544
Tırnaklarınızı Bu Şekilde Görürseniz Hemen Doktorunuza Başvurun Neden Mi ?

Bahse girerim tırnaklarında küçük beyaz lekeler fark etmişsindir ve sürekli olarak neyin sebep olduğunu merak ettin. Bunun nedenlerinin vücudumuzda kalsiyum ve çinko eksikliği olduğu, bunun yanlış beslenme anlamına geldiği ve vücudumuzdaki önemli besin maddelerine girmediği söylense de, size bunun asıl sebebini keşfedeceğiz.

Lösonychia olarak bilinir ve tırnak tabanındaki küçük yaralanmalar nedeniyle oluşur. Ayrıca, bu noktalar da kalıtsal olabilir, ancak bazen daha ciddi bir sağlık sorununun işareti olabilir.

Bu nedenle, tırnaklarınızdaki bu lekeleri fark ettiğinizde, hemen bir doktora gidin, çünkü egzama, sedef hastalığı, siğil veya mantardan etkilenmiş olabilirler. Görünüş tüm tırnakları etkilerse, anemi, kalp hastalığı, siroz, diyabet veya böbrek hastalığı gibi daha ciddi bir hastalık olabilir.

Hasarın kaynağı ne olursa olsun, bu tipik beyaz lekeler genellikle kendi kendilerini tedavi etmeyi istemez ve genellikle yeni çivinin çıkmasıyla kaybolur. Başka bir ihlal meydana gelinceye kadar tekrar oluşmayacaklar.

Her durumda, iyi bir alışkanlık çivilerdeki değişikliklere dikkat etmektir, çünkü bu değişiklikler genellikle tırnaklarımız sayesinde zaman içinde keşfedilebilen vücuttaki ciddi değişikliklerin göstergeleridir. Ancak, panik yapmayın. Pek çok hastalığın ortaya çıkmasını önlemeye çalışın, doğru yiyeceği yediğinizden emin olun ve ne kadar zor olursa olsun, stresli ve stresli durumlardan kaçının.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.