Tırnaklarımız Olmasaydı Vücudumuza Ne Olurdu ?

13.12.2021
565
Tırnaklarımız Olmasaydı Vücudumuza Ne Olurdu ?

Bazı insanlar güzel bir çizikten hoşlanır. Ve bazıları sadece burunlarını karıştırmaya bayılır. Hepimiz bunu ve daha pek çok şeyi yapıyoruz çünkü tırnaklarımız var, ama bazen hepimiz tırnaklarımız olmasaydı ne olabileceğini merak edebiliriz. Şaşırtıcı bir şekilde, çivi olmadan vücudumuza o kadar çok şey oluyor ki, yeteneklerimiz çok daha farklı olurdu.

İnce motor becerileriniz büyük bir meydan okuma olacaktır

Pençeler size kazıma, tırmanma ve delik kazma yeteneği verir. Ancak tırnaklar ince motor beceriler için kritik öneme sahiptir . Kitap sayfalarını nasıl ayırabileceğinizi veya iğne gibi küçük bir eşyayı nasıl kaldırabileceğinizi hiç merak ettiniz mi? Çünkü insanların tırnakları vardır .

Büyük şeyleri ellerimizle kavrayabilir ve küçük , ince şeyleri de alabiliriz. Bu çok güzel bir denge. Tırnakların pek hissi yokmuş gibi görünebilir, ancak bu sert kabuğun altında karmaşık bir sinir ağı vardır .

Sosyal bağlardan mahrum kalabilirsiniz

Tımar pençelerinin gelişimi, tırnaklarımız küçüldükçe kendimizi ve birbirimizi daha kolay tımar edebileceğimiz fikrinden geldi. Ve bu, daha fazla sosyal bağın nedeniydi.

Nails dergisi yayıncısı Cyndy Drummey , “Tırnak bakımı artık sadece tımar etmek değil, kendini ifade etmektir” diyor . Bu, çok iyi tanımadığınız insanlarla güçlü bir bağ bulmanın veya zaten sahip olduğunuz bir bağı güçlendirmenin en kolay yoludur.

Sağlığınızla ilgili sorunlarınız olabilir

Hepimizin tırnaklarına sahip olmamızın sebeplerinden biri de virüsleri ve bakterileri vücudumuzdan uzak tutmaktır . Yani insanların tırnakları olmasaydı, hepimiz daha sık hastalanırdık. Ancak diğer yandan, tırnaklarımızın altına daha az kir kaçabileceği ve bu da her türlü enfeksiyona neden olabileceği anlamına gelir .

Çok önemli bir sinyal organından mahrum kalırsınız

Tırnakların başka bir önemli kullanımı olduğunu keşfedersen şaşırırsın. Onlar için çalışmak anlatmak belirli sağlık koşulları hakkında. Onlar olmadan, hemen hasta olup olmadığımızı söylemek hepimiz için daha zor olurdu .

Örneğin, tırnakların soyulması , vücudunuzda demir eksikliği olduğunu gösterebilir. Veya tırnaklardaki yatay çıkıntılar yeterli çinkonuz olmadığını gösterebilir .

Yaralanmalara karşı daha duyarlı hale gelirsiniz

Ayak parmaklarımızın üst kısımları yaralanmaya karşı çok hassastır, çünkü onları inatla zor yoldan öğrenmiş olabilirsiniz. Hepimizin ayak parmaklarının üzerinde onları yaralanmalara karşı daha az savunmasız hale getiren koruyucu tırnaklar var.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.