Tırnak Sararması Nasıl Geçer

15.01.2020
311
Tırnak Sararması Nasıl Geçer

Kadınlar da erkekler de tırnak bakımına önem veriyor. Ancak kadınların tırnaklarını çok sık ojeye maruz bırakması durumunda renk değişiklikleri meydana gelebiliyor. Tırnak sararması nasıl geçer ya da tırnak beyazlatma nasıl olur diye merak edenlerdenseniz buyrun etkili çözümleri okumaya!

Tırnaklarınızın görünümündeki renk değişikliği can sıkıcı olsa da alacağınız önlemlerle önüne geçebilirsiniz. Çok sık oje değiştirmek ya da çok koyu ojeler sürmek, sigara kullanmak tırnak sararmasına neden olabilir. Peki tırnak sararması nasıl geçer, tırnak beyazlatmanın bir yolu var mı? İşte nedenleri ve çözümleriyle bilmeniz gerekenler.

TIRNAK SARARMASI NEDENLERİ

Sık sık oje markasını değiştiriyorsanız

Daha çok koyu renk veya kat kat oje kullanıyorsanız

Aşırı sigara tüketiyorsanız

Tırnaklarınızı vitaminsiz ve havasız bırakıyorsanız

Dikkat! Hastalık belirtisi olabilir

Tırnak sararması aynı zamanda birtakım hastalıkların belirtisi de olabilir. Bu sebeple beslenmenize de dikkat etmelisiniz. Protein ağırlıklı beslenmeye başlarsanız tırnak sararmasının
azaldığını göreceksiniz.

TIRNAK SARARMASININ ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN LİMONLU YÖNTEM

  • Taze sıkılmış limon suyu veya limon
  • Süt
  • Maden suyu

Uygulanışı:

Tırnaklarınızı bir hafta boyunca limonla veya limon suyuyla ovalayın. Ardından da bir hafta boyunca yaklaşık 15’er dakika sütte bekletin. Sütten çıkarınca maden suyuyla yıkayarak tırnak tedavinizi tamamlayın. Bu işlemi tırnaklarınız normal rengine gelene kadar tekrar etmenizde fayda var.

Karbonat ile tırnak beyazlatma

Kozmetik alanında sıkça kullanılan karbonattan, tırnakları beyazlatmak için de yararlanılır. 1 çay kaşığı kadar karbonatın üzerine, 1 çay kaşığı yoğurt ekledikten sonra kıvam yakalamak için biraz da su ekleyebilirsiniz. Bu karışım ile tırnaklarınızı ovduktan sonra beklemeden yıkayın. Haftada 3 kereden fazla yapmamanızda fayda var.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.