Tırnak Batmasına Kesin Çözüm Uyguladıktan sonra Bize dua edeceksiniz

06.10.2020
3.775
Tırnak Batmasına Kesin Çözüm Uyguladıktan sonra Bize dua edeceksiniz

Batık, yarılmış, sararmış ve hatta mantar enfeksiyonu tırnaklarımız çok kolay hasar görebilir ve bize çok fazla rahatsızlık verebilir. Tırnaklarımızdaki değişiklikler korkutucu görünse de evde kolayca tedavi edilebilir ve kısa sürede mutlu bir şekilde unutulabilir. Dahası, çoğu durumda gerekli tüm malzemeler mutfağınızda veya banyonuzda bulunabilir.

1. Batık ayak tırnakları

En can sıkıcı ayak tırnağı sorunlarından biri, ayak tırnaklarının batmasıdır. C semptomları ommon dahil senin ayak etrafında tırnak, şişlik ve tırnak çevresindeki derinin bir enfeksiyon halinde kızarıklık, ağrı ve hassasiyet.

Ayağınızı ılık suya batırın: Ilık bir ayak banyosu ile başlayın . Bu şişliği azaltmaya ve ağrıyı gidermeye yardımcı olacaktır. Yaklaşık 20 dakika bekletin. Daha iyi sonuçlar için kasten sabunu veya Epsom tuzu ekleyebilirsiniz.
Elma sirkesi : Sıcak ayak banyonuza 1/4 bardak ekleyin. Batık ayak tırnakları için antiseptik, antienflamatuar ve ağrı giderici bir çare olarak çalışır. 20 dakika bekletin.
Batık ayak tırnağının altına pamuk veya diş ipi koyun: Islatmayı bitirdikten sonra, ayak tırnağının kenarının altına biraz pamuk veya mumlu diş ipi koymaya çalışın. Bu, tırnağı kaldırmaya ve cildin kenarının üzerinde büyümesine yardımcı olacaktır.
Rahat ayakkabılar seçin: Giydiğiniz ayakkabılar ve çoraplar ayaklarınızı ve ayak tırnaklarınızı etkiler. Ayakkabılarınızın ayaklarınız için yeterince geniş olduğundan ve ayak parmaklarınızı rahatsız etmediğinden ve çoraplarınızın ayaklarınıza ekstra baskı uygulamadığından emin olun.

2. Kaldırılmış tırnak plağı

Kaldırılmış bir tırnak plağı , pembe tırnak yatağından yavaş yavaş ayrıldığında meydana gelir. Bu genellikle yavaş ve ağrısız bir süreçtir, ancak bazı durumlarda çok fazla rahatsızlığa neden olabilir. Tırnak şeklini ve rengini değiştirmeye başladığında da bunu fark edebilirsiniz.

3. Kalınlaşmış tırnaklar

Kalınlaşmış tırnaklar , tırnaklardan çok ayak tırnaklarında olur . Bu, mantar enfeksiyonu nedeniyle olabilir. Tırnaklar kalınlaşır, rengini değiştirir, çatlamaya başlar ve ufalanır, buna hoş olmayan bir koku da eşlik edebilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.