Tıkanan lavaboyu açmanın natürel yolları

16.02.2019
98
Tıkanan lavaboyu açmanın natürel yolları

Mutfak lavabosundaki tıkanıklık belki de konutunuzda yaşayabileceğiniz en kadersiz gidişatlardan bir tanesidir. Bu meseleyi natürel yollardan çözmek isteyenlere birkaç teklifimiz var. işte tıkanan lavaboyu açmak isteyenlere natürel teklifler…

Tuz ve kaynar su

Tıkanma çok fazla değilse tuzla tıkanma ciddileşmeden temkininizi alabilirsiniz. Tuz hem borunun arınılmasına hem de istenmeyen kokuların önlenmesine takviyeci olur. Yarım kadeh tuzu lavaboya döküp üzerine sıcak su dökebilirsiniz. Bunu emin aralıklarla yineleyerek lavabonuzu açabilirsiniz.

Sirke ve karbonat

Sirke ve karbonat tıkanıklığı konut pakliğinde kullanılan bir bayağı haline geldi. Sirkeye braz karbonat ilave edin ve lavabonuza dökün.

Soda ve kaynar su karışımı

Bu karışımı tıkalı lavaboya dökün ve bekleyin. Birkaç saat sonra lavabo açılmaya başlar. Soda ve kaynar su karışımını sadece
Lavabo tıkandığında uygulamayın. Ayda bir iki defa uygulandığında lavabodaki lekeler tıkanmaya neden olmadan temizlenir.

Gider borusu temizliği

Lavabonuz her usulü sınamanıza karşın açılmıyorsa o zaman gider borularınızı arınmakta fayda var. şayet gider borularınızı paklerseniz lavabo tıkanıklığını gidermiş olursunuz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.