Tereyağını Hızlıca Yumuşatmak İçin 3 Basit Yöntem

07.01.2020
81
Tereyağını Hızlıca Yumuşatmak İçin 3 Basit Yöntem

Hamur işlerinde kullanacağınız tereyağının oda sıcaklığında olması daha lezzetli bir ürün ortaya koymanıza neden olacaktır. Buzdolabından çıkardaığınız tereyağını oda sıcaklığında yumuşatmak için ortalama 45 dakika gibi bir süreye ihtiyacınız vardır. Tereyağını direkt ısıya maruz bırakmak ise erimesine neden olur. Sizin için tereyağını istediğiniz kıvamda, eritmeden yumuşatmanın kolay yöntemlerini paylaştık.

Özellikle hamur işlerinde tereyağını sert yerine, eritilmiş ya da oda sıcaklığında yumuşak olması daha iyi olabilir. Tereyağını yumuşatmak için zamanınız yoksa, bu basittüyoları takip ederek, hızlı bir şekilde yumuşak tereyağı elde edebilirsiniz.

Küp küp doğrama yöntemi

Tereyağını küp şeklinde kesin. Parçalar ne kadar küçük olursa, oda sıcaklığına daha hızlı gelirler. Küp tereyağı yaklaşık 15 dakika içinde oldukça hızlı bir şekilde yumuşayacaktır.

Oklava yöntemi

Bu yöntem biraz emek isteyebilir ancak tereyağının hızlıca yumuşamasını sağlayacaktır. Bir oklava ile tereyağını düzleştirin. Bu işlemi iki adet yağlı kağıt arasında kolayca yapabilirsiniz. Oklava ile sürtünme tereyağını ısıtır ve daha ince bir hale geleceği için daha hızlı yumuşamasını sağlar.

Rendeleme yöntemi

Bu yöntemi denerken, mutfağınız daha çok kirlenebilir ve temizlikle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Ancak rendeleme yöntemi tereyağının kolayca ve hızlıca erimesini sağlayacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.