Terayağını Erittiğinizde Köpükler Çıkıyorsa

05.12.2019
179
Terayağını Erittiğinizde Köpükler Çıkıyorsa

Yiyeceklerin organik olup olmadığını bazı püf noktalarıyla öğrenmemiz gerekiyor. Özellikle de tereyağının organik olup olmadığını öğrenmek zor değil. Bu yöntemler sayesinde tereyağının organik olup olmadığını rahatlıkla çözebileceksiniz.İşte tereyağının organik olup olmadığını öğrenmenin püf noktaları…

ORGANİK VE NİTELİKLİ

Tereyağı Türk mutfağının en çok kullanılan yiyecekleri arasında neredeyse ilk sırada yer alır. Son senelerde organik olması koşulu ile sağlıklı beslenme ismine kullanılması önerilen ve diyet listelerinde yer alan tereyağının sağlık için sayısız bereketi bulunmakta. Kısacası tereyağının sağlıklı bir biçimde harcanması için organik ve nitelikli olması gerekiyor. Peki, organik tereyağı nasıl anlaşılır diyorsanız işte yanıtları…

ORGANİK TEREYAĞININ KIVAMI NASIL OLUR?

Tereyağının organik olup olmadığını kavramanın bir diğer yolu da kıvamıdır. Oda sıcaklığına geldiğinde hemen sürülebilir kıvama gelen ve eriyen tereyağı, organik olarak nitelendirilebilir. Ayrıca tavada eridiğinde çıkan köpüklerde tereyağının organik olduğunu gösterir.

ORGANİK TEREYAĞININ GÖRÜNTÜSÜ NASIL OLUR?

Nitelikli ve organik tereyağının sapsarı olması gerekir algısı netlikle yanlıştır. Köy yerinde yapıldığından eminseniz haklı olabilirsiniz. Ancak markette satılan ve rengi altın sarısına dönen tereyağının içinde bol ölçüde katkı maddesi olabilir. Bu sebeple rengi ışıkta beyaza dönen ve çok sarih renkli olmayan tereyağını almaya itina göstermelisiniz.

ORGANİK TEREYAĞI KOKUSU NASIL OLUR?

Nitelikli tereyağını kokladığınızda kutusundan bile kokuyu sezebilirsiniz. Koliyi kokladığınızda hiçbir koku gelmiyorsa tereyağı sahte olabilir. Organik tereyağında koku kolinin dışına kadar çıkacaktır. Aynı zamanda pişerken yaydığı iştah açıcı acıktırıcı bir tereyağı da organik olarak belirlenebilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.