Temizlik Yaparken Unutulan 5 Yer

10.08.2019
3.156
Temizlik Yaparken Unutulan 5 Yer

Ev temizliğinde gözden kaçan ve unutulan birçok alan vardır ve bu alanlar asıl kirliliği barındıran yerlerdir. Bu yerler sadece pis olmakla kalmaz, aynı zamanda evi de genel anlamda kirletir ve çoğunlukla biz kokunun nereden geldiğini bilemeyiz. Evinizi temiz ve sağlık dolu tutmak için ev temizliğinde unutulan bu yerlere daha yakından bakın.

Çöp bidonları ve yakınındaki yerler

Çöp kutusu genellikle dolaplarınızın içinde tutulur. Her 15 günde bir hem çöp kutusunun hem de etrafındaki alanın temizlenmesi önemlidir. Çöpler, çöp kutusu dışına düşme eğilimindedir ve orada çürüyerek pisliğe ve kötü kokuya neden olur.

Yastıklar

Yatak ve yastığınızı korumak için nevresim takımları kullanıyor olsanız bile, zaman zaman bu eşyaları temizlemelisiniz. Ölü cilt hücreleri, ter ve kir bu yerlerde birikir. Bu malzemelerle çok fazla zaman harcadığınız zaman, belirli mikroplar için ideal bir ortam olan çok fazla nem oluşur.

Tavan vantilatörleri ve lambalar

Lambaların üst kısımları ve tavan vantilatörünüzün kanatları normalde göremediğiniz toz ve kirleri toplar. Bu kirin havaya yayılmasını ve bölgeyi kirletmesini önlemek gerekir.

Süpürgenizi temizleyin

Süpürgenin kıllarında genellikle kir, saç ve toz birikir. Evinizi temizlemek için kullandığınız ürün ve malzemeleri temizlemek önemlidir. Aksi takdirde, bu tüm temizlik çabalarınıza zarar verir.

Buzdolabı ve mutfak dolabı üstleri

Mutfak dolaplarınızın üst kısımları, tavana dokunmuyorlarsa, toz ve kir biriktirir. Bunlar ulaşılması zor alanlardır, bu yüzden ev temizliğinde en kolay unutulan yerlerden biridir. Buna özellikle dikkat etmeli ve yılda en az iki kez mutfak dolaplarınızın üstünü temizlediğinizden emin olmalısınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.