Tatlı krizini anında yok ediyor!

22.02.2019
29
Tatlı krizini anında yok ediyor!

Şeker tüketimi bir hayli birey tarafından karşı koyulamaz bir hale gelmiştir. Tatlı yemeyi bir cinsli vazgeçemiyor ve bu vaziyetten çok davacıysanız, bu haberimiz sizin için. Bahsettiğimiz 5 gıdaların içerisinde natürel şeker ve tatlı misyonu gören besleyiciler bulunur. İşte tatlı krizini ortadan kaldıran 5 yiyecek…

TARÇIN

Tip-2 perhizinde kullanılan tarçın, kan şekerini düşürüp midenin boşaltılmasını yavaşlatarak tatlı krizlerini önler.

NASIL HARCAMALI?

Tarçın bir çok biçimde kullanılabilir. Seylan tarçını en faydalısıdır, ve tüm tatlıların ve keklerin içerisinde tüketilebilir.

BAL KABAĞI

Bal kabağı karbonhidrat açısından zengindir, ama içeriğindeki yüksek lifler sayesinde yavaş yavaş hazmedilir, bu da şekerin kana balanslı ve tutarlı karışmasını sağlar.

NASIL HARCAMALI?

Genelde pişirilerek harcanır, ayrıca ham da yiyebilirsiniz veya salataya rendeleyebilirsiniz. Bal kabağı tatlı olduğu için, ince dilimler keserek üzerine tarçın serpip fırında pişirebiliriz.

HAVUÇ

Havuç içeriğinde kompleks karbonhidratlar kapsar, bunlar şekere dönüşmesi için hazmedilir. Aynı bal kabağında olduğu gibi, zamanla emilirler ve tatlı krizine yol açmazlar.

NASIL HARCANMALI?

Uzmanlar havucu ham harcamanın en tesirli olduğunu söylüyorlar. Özellikle elma ile karıştırılıp suyunun içilmesi kan şekerinizi dengeler.

TATLI PATATES

Tatlı patates natürel şekerler açısından zengindir, ama bu sizi korkutmamalıdır zira içindeki şeker, yüksek lif oranı suratından denkleştirilir.

NASIL HARCAMALI?

Tatlı patates çok tatmin edicidir. Özellikle öğlen yemeği yerine sabah harcamanız, kan şekeri ve tatlı krizi vaziyetinde daha tesirli olacaktır. Fırında ya da haşlayarak tüketebilirsiniz.

STEVİA

Natürel tatlandırıcı olarak öğrenilen stevia nebatı, tarçındaki gibi kandaki glukoz oranlarını dengelemek gibi iyi bir özelliği vardır. Ayrıca hiç kalori kapsamaz, bu surattan tatlı krizleri ile savaşmak için birebirdir.

NASIL HARCAMALI?

Stevia çayları, limonataları ve öteki meşrubatları natürel olarak tatlandırmak için kullanılabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.