Streç Filmin Bilinmeyen 8 Faklı Kullanım Alanı

11.01.2020
2.682
Streç Filmin Bilinmeyen 8 Faklı Kullanım Alanı

Herkesin evinde streç film vardır. Yiyeceklerimizi daha uzun süre saklamak için kullandığınız streç filmin daha fazla kullanım alanı olduğunu biliyor muydunuz?

1.Dondurmalarınızı aynı lezzette saklayın:

Kutu dondurmaları bilmeyenimiz yoktur. aldıktan sonra hepsini tüketemediğimizde derin donrucuya koyarız. Tekrar yemek için çıkardığımızda ise üzerinin buz kristali halini aldığını görürüz. Bunu önlemek için streç filmi dondurma kutunuzun üzerine yerleştirin ve sarın ve kutunuzun kapağını kapatarak dondurucuya koyun. Yemek için tekrar çıkardığınızda üzerinin buz kristalleri ile kaplı olmadığını göreceksiniz.

2. Muzlarınızı aldığınız tazelik ve görünümde tutun:

Bir salkım muz aldınız ama hepsini tüketemeden kahverengi görünüm alarak hızlıca olgunlaştığını gördünüz. Şimdi anlatacağımız yöntem ile bu süreyi uzatabilirsiniz. Streç film ile muzlarınızın sapının olduğu kısmı sarın. Artık muzlarınızı daha uzun süre aynı tazelikte tutabileceksiniz.

3.Çocuk dostu bardaklar yapın:

Ebeveynler olarak çocuklarımıza bardak içerisinde sıvı içecek verdiğimizde üzerine dökeceğinden endişeleniriz. Bu yazıyı okuyorsanız artık endişelenmenize gerek yok. Bardağınıza içeceği koyduktan sonra üzerini streç film ile kapatın. Üzerine pipet takın. Artık çocuğunuz içeçeceğini dökmeden tüketebilir.

4.Taşıma sırasında takılarınız karışmasın:

Anlatacağımız yöntem sıklıkla karşılaştığınız bir problem olmasada taşınma sırasında takılarınızı birbirine karıştırmadan taşıyabileceğinizi biliyor muydunuz? Tüm takılarınızı bir kutuya atarak karıştırmamak için kolyelerinizi streç film üzerine koyun ardından üzerine tekrar streç film yerleştirin. Takıya ve streç filmin alt parçasına yapışacak şekilde aşağıya doğru bastırın. İşte bu kadar artık takılarınız birbirine karışmayacak.

5. Buzdolabınız temiz kalsın:

Buzdolabınızın içerisinde sürekli bir şeyler dökülüyor ve bu durumdan rahatsız oluyorsanız bu yöntem tam sizlik. Buzdolabınızın raflarını streç film ile kapatın. Yiyecekleriniz dökülse bile artık yeni bir streç film koyarak buzdolabınızı temiz tutabilirsiniz.

6. Şampuanınızın sızmasını engelleyin:

Tatile çıkacaksınız ve yanınıza şampuanınızı da aldınız. Gideceğiniz yere vardığınızda bir baktınız şampuanınız elbiselerinizin üzerine akmış. Yola çıkmadan şampuanınızın kapak kısmını streç film ile kapattığınızda bu sorun ortadan kalkacaktır.

7. Meyve sineklerinden kurtulun:

Yaz mevsimi meyvelerinizin üzerinde gezinen sineklerden rahatsız oldunuz. Bu basit yöntemle onlardan kurtulabilirsiniz. Bardak içerisine bir parça olgunlaşmış meyve koyun. Üzerini streç film ile kapatın. Streç film üzerinde küçük bir delik açın ve bekleyin. Meyve sineklerinin bardak içerisine girdiklerini ve dışarıya çıkamadıklarını göreceksiniz.

8.Tırnaklarınızda mermer efekti yapın:

Oje kullanarak tırnaklarınıza renk katmayı sevenlerdenseniz dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. Tırnaklarınızı istediğiniz renge boyayın ardından kurumasını bekleyin. Kuruyan tırnaklarınızın üzerini faklı bir renk ile tekrar boyayın. Tırnaklarınız kurumadan bir parça streç film ile tırnağınıza bastırın ve çekin. Streç film boyadığınız ikinci renk katmanının bir kısmını kaldıracak düzensiz bir mermer efekti oluşturacaktır.

Sizin de streç film ile yaptığınız enteresan uygulamalar varsa bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.