Sinekleri Uzaktaştıran 10 Bitkisel Koku

21.06.2019
506
Sinekleri Uzaktaştıran 10 Bitkisel Koku

Yaz aylarında hepimiz temiz havada daha fazla zaman geçirmek, parkta yürüyüş yapmak ve çiçeklerle dolu yeşil bir alanda vakit geçirmek istiyoruz. Ancak sivrisinekler o anımızı mahvedebiliyor. Peki, sivrisinekleri nasıl uzaklaştırabiliriz? İşte sivrisinekleri uzaklaştıran 10 bitkisel koku…

İşte sivrisinekleri uzaklaştıracak karışımlar

Vanilya

Vanilya bebek losyonu ile karıştırabilir ve vücudunuzun tüm açık kısımlarına uygulayabilirsiniz. Vanilinleri suda eritebilir ve ardından karışımı cildinizin açık alanlarına ve kıyafetlerinize uygulayabilirsiniz.

Anason, karanfil, fesleğen ve okaliptus esansiyel yağları

Bu esansiyel yağları bir bardak suya 5-10 damla damlatarak cildinizin açık alanlarına bir pamuk yardımıyla uygulayabilirsiniz.

Mürver Çiçeği

Odanızın bie köşesine mürver çiçekleri koymanız sivrisinekleri odadan uzaklaştıracaktır. Ancak mürver çiçeği uykunuzun kaçmasına sebep olabilir, bundan dolayı gece yatmadan odadan çıkarabilirsiniz.

Karanfil

Bir bardak suya 5 gram karanfil koyun ve 15 dakika kaynatın. Kaynamış olan karışımın 10 damlasını bir çorba kaşığı kolonya ile karıştırabilir ve vücudunuzun açık bölgelerine uygulayabilirsiniz. En az 2 saat sivrisinekler sizi rahatsız etmeyeceklerdir.

Sedir Yağı

Sedir yağı kokusu sadece sivrisinekleri değil, hamam böcekleklerini de korkutur.

Demlenmiş Adaçayı

Adaçayını 20-30 dakika kaynatın ve dinlendirin. Daha sonra yüzünüze bir pamuk yardımıyla uygulayabilirsiniz.

Papatya

Papatya çayı çok eskiden beri sivrisinekleri uzaklaştırmak için kullanılan bir yöntem. Evinizin bazı köşelerine papatya yerleştirmeniz sivrisinekleri uzak tutmak için yeterlidir.

Demlenmiş Buğday Çimi

Eski zamanlarda sivrisineklerden ve böceklerden korunmak için buğday çimi kullanılıyordu. Bir avuç buğday çimi kökünü demleyin ve açık sarı bir renk olması için 3 kez kaynatın. Demlenmiş buğday çimini ellerinize ve yüzünüze sürebilirsiniz.

Fesleğen Yaprakları

Doğranmış fesleğen yapraklarınızı odanızda bir köşeye koyabilir ve ya vücudunuzun açık alanlarına sürebilirsiniz.

Yemeklik sıvı yağ, şampuan ve sirke

Sivrisineklere karşı kalıcı bir çözüm için yemeklik sıvı yağı, şampuanı ve sirkeyi eşit miktarlarda karıştırın ve köpükler oluşana kadar bekleyin. Bu karışımı vücudunuza uygulayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.