Şifa Dağıtan Kiraz Detoksu

09.07.2019
112
Şifa Dağıtan Kiraz Detoksu

Yaz ayının mucizelerinden olan ve kısa süreli detoksların baş kahramanı kirazla vücudunuzu toksinlerden arındırabilir, kilolarınıza veda edebilirsiniz. Diyetisyen Sezen Çetinkaya’ya kiraz detoksuna dair bilinmeyenleri sorduk. İşte diyetisyen sezen Çetinkaya’dan kiraz detoksuna dair tüm bilinmeyenler…

Kirazın detoks etkisi dışında, kolesterolü ve kan şekerini düşürücü, kalp sağlığını iyileştirici etkisi vardır. B ve C vitaminleri ile magnezyum ve kalsiyum açısından zengindir. Bu vitaminler ve antioksidan etkisiyle üst solunum yolu enfeksiyonuna iyi gelir ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Tüm kanser türlerine karşı da direnç sağlar. Kiraz çok iyi bir idrar söktürücüdür ödemlerinizi atılması için de saplarını demleyip içebilirsiniz.

Diyetisyen Sezen Çetinkaya, kiraz detoksunun tarihinin önemli olduğunu belirterek şu açıklamalarda bulundu; ‘’Astrologlara göre de bedensel ve ruhsal arınma dönemlerinde şifalı bitkiler, detokslar ve arınmalar dolunay ile daha etkili olmaktadır. Daha iyi sonuç almak için bu dönemleri biz de öneriyoruz.’’

Haziran ve Temmuz aylarında bol bulunan kiraz, olgunlaşmış ve vitamin mineral deposu haline gelmiştir. Bu dönem de yüksek sıcaklara karşı direncini sağlayacak ve sizi güneş çarplarından da koruyacaktır.

Özellikle, ayın çekim gücünün, yüksek olduğu tarihler tavsiye edilmektedir. Kiraz Diyeti, kiraz diyetinin ilki, bu hafta yani Temmuz ayının 6-7 ve 8’inde (aydınlık dolunay) uygulanır. İkincisi ise, 20-21 ve 22 Temmuz günlerinde (karanlık dolunay) yapılması önerilmektedir.

Peki, detoks programı nasıl olmalı?

Üç gün sürecek olan programda;

Sabah: 1 çorba kâsesi kiraz + 1 haşlama yumurta
Öğle: 1 çorba kâsesi kiraz + 10 çiğ badem
İkindi: 2 fincan yeşil çay
Akşam: 1 çorba kâsesi kiraz + 10 çiğ badem
Gece: iki fincan Yeşil çay

Önemli not: herhangi bir sağlık probleminiz varsa lütfen doktorunuza veya diyetisyeninize danışmadan uygulamayınız!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.