Sıcak Su Torbalarını Daha Önce Bilmediğiniz Kullanım Şekilleri

06.12.2019
15.077
Sıcak Su Torbalarını Daha Önce Bilmediğiniz Kullanım Şekilleri

Basit bir sıcak su şişesi, bebeğin daha hızlı uykuya dalmasına yardımcı olabilir, dönem kramplarını hafifletebilir ve boyun ağrısını hafifletebilir. Görünüşe göre, birçok hane için bu temel, bildiğimizden çok daha fazla işe yarar: kaygıyı azaltmaktan vücudunuzdaki farklı rahatsızlıkların tedavisinde kullanılabilir.

1. Bebeğinizin daha hızlı uykuya dalmasına yardımcı olun.

Bebekler sıcaklık değişimlerine duyarlıdır ve sıcak bir odada uyumayı severler. Bu yüzden soğuk bir yatakta, annesinin ellerinden dışarı çıktıklarında ağlamaya başlayabilirler. Basit bir küçük hile bebeğinizin rahatça uykuya dalmasına ve sinirlerinizi ve zamanınızı korumanıza yardımcı olabilir. Sıcak su şişesini ılık suyla doldurun ve bebeğin bacaklarının yanına yerleştirin. Alternatif olarak, biberonu yatağı ısıtmak ve bebeğin sarılması için orada bırakmak için de kullanabilirsiniz.

2. Bitkilerinizi sulayın.

Sıcak su şişenizdeki su oda sıcaklığına soğuduktan sonra da kullanılabilir. Aceleye gerek yok ve boşa akıtmaya gerek yok – bitkileriniz size daha sonra teşekkür edecek!

3. Bağırsağınızı yatıştırın ve dönem kramplarını azaltın.

Karın ağrısı çeşitli sorunlardan kaynaklanabilir. Bunlardan biri irritabl bağırsak sendromudur (IBS). Bu sendrom, dışkıyı vücuttan çıkarmaya çalışırken kolon kaslarının düzensiz kasılmalarından kaynaklanır. Bu acı ve şişkinliğe neden olabilir. Kolondaki atıkların neden olduğu bu ağrı bir ısıtma yastığıyla giderilebilir – sadece karın bölgenize koymanız, yatakta yatmanız ve rahatlamanız gerekir.

Isı, kaslardaki ağrıyı hafifletmeye yardımcı olduğundan, dönem kramplarını yatıştırmak için bir sıcak su şişesi de kullanılabilir . Doğal olarak yapılabildiği zaman, ağrıyı durdurmak için herhangi bir ilaç almaya gerek yok!

4. Kamp yaparken kullanın.

Kamp yapmak çoğunlukla yaz etkinliğidir. Bazen gündüzleri sıcak, geceleri ise soğuk olabilir. Kampa giderken ve gece geç saatlerde kalırken, sıcak su şişenizi de unutmayın! Şunları yapabilirsiniz kamp ocakta biraz su kaynat veya açık ateş üzerinde , güvenli bir sıcaklığa soğumasını bekleyin, ve şişe doldurun. Uyku tulumunuzu daha sıcak yapmak için kullanılabilir.

5. Gebelik ağrıları hafifletmek.

Hamilelik ağrıları çok fazla rahatsızlığa neden olabilir. Bazıları başa çıkabilse de, diğerleri tüm faaliyetlerini durdurmalı ve gidene kadar beklemeliler. Bu ağrılar, mide veya pelvis gibi farklı yerlerde ortaya çıkabilir. Sıcak su şişesi olacak hafifletmek bu rahatsızlık ve rahatlamayla gelecek anneler doldurun. Çok acıtıyorsa, ılık bir banyo yapmayı deneyebilir ve orada dinlenmeyi deneyebilirsiniz.

6. Açık havada akşamları rahat olun.

Ilık su şişeleri, akşamları dışarıda takılırken sizi sıcak tutmakta harikadır. Akşam geç barbekülü barlarda ya da arka bahçenizde otururken arkadaşlarınızla sosyalleşerek kullanışlı olabilirler. Sadece gruptaki herkesin kendileri için bir tane varken , bütün akşamı daha rahat ve keyifli bir hale getirecekler !

7. Boyun ağrısını unutun.

Bilgisayarın önünde uzun süre çalıştıktan, kitap okuduktan ve hatta garip bir pozisyonda uyuduktan sonra boyundaki ağrı oluşabilir! Çoğumuzun yaptığı ilk şey, acı veren bölgeyi esnetmeye ve masaj yapmaya çalışmaktır. Buna soğuk ve ısı uygularsanız daha da iyi bir etkisi olacaktır . Soğuk uygulanır, ilk önce laktik asit oluşumunu azaltarak boyun ağrısını giderir. Kaslar gevşedikten sonra, kan dolaşımını iyileştirmek için ısı uygulayabilirsiniz .

8. Stres ve kaygı rahatlatmak.

Stres, birçoğumuz için ortak bir şey haline geldi ve bazen bizi rahatlatan ve rahatlatan şeylerden sakinleşmek için ekstra yardıma ihtiyacımız var. Bir dahaki sefere üzgün veya depresyonda hissediyorsanız, ılık su şişesi sarılmayı deneyin. Bu olabilir rahatlamanıza yardımcı olabilir, hangi kan dolaşımını artırmak . İçine bazı esansiyel yağları ekleyebilir veya hatta meditasyon yapabilirsiniz.

9. Sırt ağrısını hafifletir.

Sıcak ve soğuk su sıkıştırmaları ile bel ağrısı azaltılabilir . Birincisi, koyun etkilenen alan üzerinde bir sıcak su şişesi, o acıyı yatıştırmaya yardımcı olacaktır. O zaman soğuk bir paket zamanı. Bir torba donmuş bezelye veya soğuk suya batırılmış bir bez kullanabilirsiniz. Buradaki en önemli şey, cildinizin üstüne soğuk bir yanık koyabileceği için soğuk bir kompres koymamaktır. Bunun yerine, örneğin gömleğinizin üzerine yerleştirebilirsiniz.

10. Yatağınızı ısıtın.

Bazı kış geceleri yatağınızda ısınamayacağınız noktaya kadar bazen çok soğuk olabilir. Isıtıcının açılması bu duruma yardımcı olabilir, ancak daha ucuz ve daha güvenli bir çözüm var. Uyumadan 10-15 dakika önce yatağınıza sıcak bir su şişesi koyabilir ya da sadece yatağa girebilirsiniz . Her durumda, sizi rahatlık, sıcaklık ve rahatlama ile doldurur.

11. Fitness sonrası kas kramplarını hafifletir.

Kas krampları yoğun antrenman ve fiziksel aktivite sonrasında ortaya çıkabilir. Sıcak su şişeleri bu durumu daha iyi hale getirebilir. Bu ağrı, acı veren kaslara ısı uygulanarak kolayca sağlanır . Yine de, bazen spor salonunda yapılan sıkı bir antrenmandan sonra tüm vücut ağrıyor hissedebilir. Bu durumda, kaslarınızı aynı anda tedavi etmek için sıcak bir rahatlatıcı banyo yapabilirsiniz .

12. Hışıltılı öksürüğü iyileştirin.

Kış mevsimi sadece Noel ve tatil eğlencesini değil, aynı zamanda burun akıntısı, öksürük ve soğuk algınlığı da içerir. Hasta olmak geceleri daha da sinirlenir. Sıcak bir kompres, göğsünüzdeki tıkanıklığı yatıştırır ve daha rahat nefes almanıza yardımcı olur. Tek yapman gereken göğsünün üstüne sıcak bir şişe koymak. Onunla bile uyuyabilirsin. Ama tam kalbinin üzerine koymadığından emin ol.

Evde sıcak su şişesi var mı? Nasıl kullanıyorsun? Deneyimimizi yorum bölümünde paylaşalım!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.