Selülitlerinizi yok etmeye yardımcı olacak yiyecekler

07.09.2020
161
Selülitlerinizi yok etmeye yardımcı olacak yiyecekler

Kadınların % 80 ile % 90’ı hayatlarının bir noktasında selülit olabilir. Selüliti tedavi etmenin lazer tedavisi, soğuk şekillendirme veya ameliyat gibi birçok tıbbi yolu olmasına rağmen, hepsi oldukça rahatsız edici ve pahalıdır. Ve bu sinir bozucu selülitlerle savaşmanın en kolay yolu, tüm vücudunuza fayda sağlayacak besleyici ve sağlıklı bir diyete yatırım yapmaktır.

1. Kavun

Ne işe yarıyor: Kavun yaklaşık % 91 oranında sudur ve idrar söktürücü etkiye sahiptir.

Ne yapar: Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre kavun suyu uyluktaki çukurları azaltabilir. Yaşları 31 ile 50 arasında değişen 40 sağlıklı kadına 56 gün boyunca kavun suyu ekstresi verildi ve o bölgede önemli miktarda selülit kaybettiler. Kavun yağ veya kolesterol içermez ve tatlı bir şey için istekleri gidermeye yardımcı olabilir .

2. Bitter çikolata

Ne işe yarıyor: Bitter çikolata antioksidanlar içerir .

Ne yapar : Antioksidanlar, selülite katkıda bulunan yağın parçalanmasını harekete geçirir . Kardiyovasküler sistemi destekler ve kan akışını etkinleştirerek çukurları azaltmaya yardımcı olur.

3. Safran

Ne işe yarıyor: Safran, kan dolaşımını iyileştirebilecek ve yağ hücrelerinin büyümesini engelleyebilecek anti-inflamatuar özelliklere sahiptir.

Ne yapar : Safran kanınızın akmasını sağlar ve bu “portakal kabuğu” cildini daha az görünür hale getirebilir. Aynı zamanda cilt altındaki kas tonusunu arttırır ve yüzeydeki çöküntüleri ortadan kaldırır. Sonuç olarak, daha pürüzsüz görünen bir cilde sahip olursunuz.

4. Yaban mersini

Ne işe yarar: Yaban mersini, antosiyanin olarak bilinen harika bir antioksidan kaynağıdır .

Ne yaparlar : Yaban mersini yemek, yağların kolesterole dönüşmesini engeller. Lenf akışını iyileştirir ve selüliti teşvik eden toksinleri ortadan kaldırır . Yaban mersini ayrıca hücresel yenilenmeyi artırır ve kişinin cildinin görünümünü iyileştirmeye yardımcı olur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.