Şeker hastalığından kansere kadar her tasaya derman fantastik yiyecek!

28.03.2019
735
Şeker hastalığından kansere kadar her tasaya derman fantastik yiyecek!

Lezzeti ve verimleriyle mutfaklarımızda yer edinen ve beğenerek harcanan muzun, çiçeğinin de çok yararlı olduğunu öğreniyor muydunuz? Araştırmalar neticeyi daha önceki zamanlarda ilaç olarak kullanılan muz çiçeğinin her tasaya derman olduğu ortaya çıktı. Peki lezzzetli bir yiyecek olan muzun çiçeği hangi hastalıklara yararlı? İşte şeker hastalığından kansere kadar rakamsız verimi fantastik yiyecek muz çiçeğiyle alakalı yararlı bilgiler…

Muzun bereketlerini artık hepimiz öğreniyoruz. Ancak muz çiçeğinin sıhhat açısından mucizevi faydalar sağladığını ve neredeyse her tasaya derman olduğunu öğreniyor muydunuz?

Yapılan araştırmalar neticesinde muz çiçeğinin içerisinde yer alan tomurcukların natürel ilaç tesiri gösterdiği ortaya çıktı. Nebat Tahlilcisi Dr. Muammer Yıldız muz çiçeğinin bereketlerini tek tek sıraldı.

Muz çiçeği muz demetinin sonunda bulunan, koyu mor renkte bir çiçektir. İç kısmında ise muz meyvesi oluşturacak ufak tomurcuklar bulunur.

Muz çiçeği içerisinde bulunan natürel mineraller sayesinde daha önceki zamanlarda ilaç olarak kullanılırmış. Peki neye iyi kazanç muz çiçeği, ne gibi hastalıklara şifa olur? İşte muz çiçeğinin bereketleri…

ŞEKER HASTALIĞINI REHABİLİTASYON EDER

Diyabetik hastalar veya kansızlık hastaları muz çiçeklerini bol bol harcamalıdır. Muz çiçeği lif ve demir açısından zengin olduğu için kan şekeri seviyesini düşürür ve aynı zamanda bedendeki hemoglobin seviyesinin yükselmesini sağlar.

VİTAMİN DEPOSUDUR

Muz çiçekleri ehemmiyetli vitamin çeşitleri olan C, A ve E vitaminlerini kapsar. Aynı zamanda ehemmiyetli derece potasyum ve lif taşırlar.

SİNDİRİMİ KOLAYLAŞTIRIR

Muz çiçekleri lif açısından zengindir. Çözünür lif, suyun içinde eriyerek jel kıvamına geldiği için gıdaların sindirim kanalına basitlikle girmesini sağlar. Çözünmeyen lif ise, suda çözülmediğinden hazmedilmemiş yiyeceklerin hazmedilmesine dayanakçı olur. Her ikisi cins lif de sıhhatli sindirimi ve yiyecek emilimini artırır.

KANSERİ ÖNLER

Vücutta gezen hür radikaller sıhhat problemlerinin ana sebeplerinden biri olarak kabul edilir. Bağışıklığı ve mukavemet eforunu zayıflatır. Muz çiçekleri hür radikallerle savaşır kanser gibi kötü maksatlı hastalıkların ihtimalini eksiltmeye takviye eder. Aynı zamanda erken ihtiyarlamayı önler.

HASTALIKLARDAN GÖZETİR

Patojenleri uzakta meblağ. Anti bakteriyel özelliklere sahiptir. Bu sebeple rastgele bir enfeksiyon yaradılışını önleyerek hastalıklardan gözetir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.