Şaşıracaksınız İç çamaşır giymemek daha faydalıymış bakın neden ?

20.10.2020
5.678
Şaşıracaksınız İç çamaşır giymemek daha faydalıymış bakın neden ?

Çoğumuz için iç çamaşırı giymek neredeyse nefes almaya benzer bir rutindir ve onlarsız dolaşma düşüncesi tuhaf görünebilir. Gerçekte, onları giymeyi bırakmaya karar verdiğinizde daha fazla fayda elde edebilirsiniz ve bu asit reflü konusunda bile yardımcı olabilir.

Asit reflüsüne daha az eğilimli olacaksınız.

İç çamaşırı gibi sıkı giysiler karnınızı yukarı itebilir ve bu da midenizde baskı oluşturabilir ve asit reflüsüne neden olarak mide ekşimesine neden olabilir . Bu sağlık sorunu 20-30 yaş arası yetişkinler arasında yaygın olsa da, iç çamaşırlarınızdan kurtulmak asit reflü riskini azaltabilir.

O kadar sık ​​maya enfeksiyonu kapmazsınız.

Çoğunuzun zaten bildiği veya candida ile sorunları olan bir bakteri var . Bu bakteri kadınların% 20’sinde bulunabilir. Bazıları hiçbir zaman herhangi bir belirti yaşamasa da, komplikasyonlar ortaya çıkarsa, maya enfeksiyonuna neden olabilir. Pamuk nemi tuttuğundan ve bakterilerin büyümesi için mükemmel bir alan yarattığından, külot giymemeye karar vermek enfeksiyona yakalanma şansınızı azaltabilir.

Kendinizi daha rahat hissedecek ve kokuyu azaltacaktır.

Çoğumuz aşağıda terleme yaşadık . Bu nem iç çamaşırınız tarafından hapsolur ve bu da kokuyu artırabilir. Külot giymemek terin buharlaşmasına izin verecek, bu da daha az sürtünmeye neden olacak ve bu da kokuyu minimumda tutacaktır.

Bikini bölgeniz daha güvenli olacak.

Mahrem kısımlarınız, dudaklarınıza benzer şekilde hassas dokulardan yapılmıştır . Yapay malzemelerden yapılmış ve sıkı olan iç çamaşırları bikini bölgenizi tahriş edebilir, yaralayabilir ve enfeksiyon oluşturabilir. En kötü yanı acıtabilir. Külottan kurtulmak ve sadece bol giysiler giymek, tahriş olasılığınızı azaltabilir ve bazı durumlarda tamamen ortadan kaldırabilir.

Yakın bölgeniz hassasiyet ve alerjilere daha az eğilimli olacaktır.

Çünkü külot dahil olmak üzere birçok giysi, yapay kumaşlar, renkler ve kimyasallar içeren, kolayca alerjik tepkiye neden olabilir. Bu reaksiyon kendini tahriş, kabarcıklar, kızarıklıklar ve şişlikler şeklinde gösterebilir. Bu durumda hiçbir külot, alerjiye neden olabilecek daha az kıyafet anlamına gelir.

Erkekler de komando olmaktan yararlanabilir

Aynısı, tahriş ve yaralanma olasılıklarını da azaltabilen erkekler için de geçerlidir. Aslında daha az enfeksiyon ve kaşıntı anlamına gelebilir . Ayrıca üreme sisteminin sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.