Sarmaşık Öksürük, Bronşit ve Astım İçin Doğal İlaç

12.09.2019
333
Sarmaşık Öksürük, Bronşit ve Astım İçin Doğal İlaç

Bu, aynı zamanda Latince adı Hedera Helix olan bir bitkidir. Bu yeşil bitki 30 m yüksekliğe kadar büyüyebilir ve taşları ve ağaçları sürünmesine yardımcı olan hava köklerine sahiptir. Çiğ yediğinde zehirli bazı parlak yeşil yapraklara sahiptir. Ancak, tehlikeli olmasına rağmen, uygun şekilde hazırlandığında, sarmaşık astım, öksürük ve bronşit gibi solunum problemlerini tedavi edebilir.

İngiliz sarmaşıklarının sağlığa faydaları (Öksürük, Bronşit ve Astım)

Çay şeklinde az miktarda tüketildiğinde, bitki sağlığınız için faydalı olabilir. Bu sarmaşık nazal poliplerin, mesane ve böbrek iltihabının, göz hastalıklarının ve kemik problemlerinin tedavisi olarak çok kullanılmıştır. Geçmişte, insanlar bitkiyi cilt bozukluklarını ve küçük yaraları tedavi etmek için kullanıyorlardı. Nane ve maydanozla karıştırıldığı zaman iç hastalıkları gidermek için kullanılabilir ancak dikkatli bir şekilde tüketilmelidir.

Küçük miktarlarda kullanıldığında, bu bitki romatizmayı ve diğer iltihaplı hastalıkları tedavi edebilir, kan damarlarınızı temizleyebilir ve aterosklerozu önleyebilir, mide iltihabını hafifletebilir ve adet döngüsünü düzenleyebilir. Ayrıca astım, öksürük ve bronşit gibi çeşitli solunum problemlerine karşı da etkilidir. Bir miktar İngiliz sarmaşık suyunun koklanmasının, nazal polipleri rahatlattığı bilinmektedir.

Dahası, bitkinin faydaları burada bitmiyor. Saçlarınızı İngilizce sarmaşık çayıyla yıkamak saç derinizdeki iltihabı yatıştırır ve vücudunuzu kimyasallardan ve böcek ilaçlarından temizler. Çayı hazırlarken, 2’den fazla çorba kaşığı kuru sarmaşık yaprağı kullanmanız kesinlikle önerilmez. Bir litre su içinde kaynatılır ve en fazla 3 bardak içmelisiniz. günlük çay. Evinizde sarmaşık yetiştiriyorsanız, zehirli ve ciddi sorunlara neden olabileceğinden meyveleri ve yaprakları çocuğunuzun veya evcil hayvanınızın erişemeyeceği yerlerde tutmak en iyisidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.