Sağlıklı hayatın gizemi bu gıdalarda gizli! Şifa bombası bu gıdaları bol bol harcayın!

13.03.2019
1.038
Sağlıklı hayatın gizemi bu gıdalarda gizli! Şifa bombası bu gıdaları bol bol harcayın!

Tabiatı arkamıza aldık mı sıhhatli yaşamanın gizemine de vakıf oluyoruz hakikatinde. Sağlıklı hayatın gizemi diye gösterilen süper yiyeceklerin bir de basit erişilebilenleri var ki hiç şüphesiz onlar daha cazibeli. Protein, mineral, vitamin ve magnezyum ambarı bu yiyeceklerin sıhhatimize yararları oldukça fazla. İşte Sağlık beslenme denince uzmanların listelerinin ön sıralarında yer alan özellikle magnezyum beceriksizliğinde harcayabileceğimiz şifalı yiyecekler ve yararları…

Tatlı patates:

Kan şekerini kumpaslar, karaciğer, cilt ve prostat kanseri tehlikesini eksiltir, zengin lif ve magnezyum içeriği sebebi ile sindirim sistemi için çok faydalıdır, göz ve karaciğer hastalıklarına karşı son derece faydalıdır.

Badem:

Beyin gelişimini takviyeler, kumpaslı olarak harcandığında bedenin kolesterol seviyesini kumpaslar, kapsadığı fosfor sayesinde ‘osteoporoz’ gibi yaşa bağlı meselelerin başlamasını önlerken, kemik ve diş yapısının kuvvetlendirilmesinde katkı sağlar.

Kızılcık:

İdrar yolu enfeksiyonlarına iyi kazanç, kalp rahatsızlıklarına tutulma tehlikesini eksiltir, diş çürümelerini, solunum enfeksiyonlarını önler.

Dut:

Saç dökülmesine karşı kullanılır, fazla ölçüde antioksidan kapsar bu sebeple bir hayli hastalığın rehabilitasyonunda ve cilt bakım malzemelerinde kullanılmaktadır.

Avokado:

Vitamin ve mineral ambarıdır, bol liflidir bu sebeple sindirim sistemini kumpaslar, kolesterolü dengeler, göz sıhhatini korur.

Tarçın:

Natürel bir mikrop önleyicidir, kan şekerinin düşürülmesinde yardım olur, belleği geliştirir, metabolizmanın yağı ve şekeri işlemesini tertip ettiği için kolesterolün düşürülmesinde etkilidir.

Kinoa:

Glutensiz olup gıda bedeli yüksektir, bütün protein kaynağıdır başka bir deyişle bedenin gereksinimi olan aminoasitleri sağlar, kilo hakimiyetini sağlar, sindirim sistemini kumpaslar, içerisinde bulunan yüksek ölçüdeki magnezyum minerali sayesinde damarları gevşeterek şiddetli baş sızılarının giderilmesini sağlar.

Yaban mersini:

Kan şekerini kumpaslar, bol antioksidan kapsar, idrar yollarını pakler, görme kaybı gibi aksaklıkların giderilmesinde dayanakçıdır, kalbi onarır, beyin işlevlerini güçlendirir, sindirim sistemini kumpaslar.

Kakao:

Fazlaya kaçmadan harcanan bitter çikolata, süratli bir biçimde beyin için faydalar sağlar. Yapılan çalışmalarda, kakaonun, kapsadığı flavanollar sayesinde, mekan belleği ve tepki süresi gibi öğrenişsel belleği desteklediği ortaya konmuştur. Yapılan bir başka çalışmaysa flavanollerin damar tıkanıklıklarını eksiltmeye dayanakçı olduğunu ortaya çıkardı.
Flavanol yararlarından en fazla faydalanmak için bitter ya da kakao oranı en az yüzde 70 olan çikolataları seçim etmelisiniz.

Ceviz:

İçerisinde bulundurduğu Omega 3 yağ asitleri sayesinde kalp sıhhatinin korunmasında sponsordur. Kalp ve damar hastalıklarını rehabilitasyon eder, lif içeriği bol olduğu için sindirim sisteminin tertip edilmesine dayanakçı olur.

Somon:

Belleği güçlendirir ve beyin işlevlerini iyileştirir, düşük aklorili olması sebebi ile perhiz programlarının bırakılmazıdır, tansiyonu kumpaslar, kalp rahatsızlıklarına tutulma tehlikesini eksiltir, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, manik depresiflik ya da bunalım gibi ruhsal aksaklıkların giderilmesi için seçim edilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.