Sağlıklı Diş Etleri ve Beyaz Dişler İçin Ev Yapımı Diş Macunu Tarifi

28.11.2019
274
Sağlıklı Diş Etleri ve Beyaz Dişler İçin Ev Yapımı Diş Macunu Tarifi

Parlak beyaz dişler, mükemmel şekilde yerlerine yerleştirilmiş…. Herkesin hayali, kız mı yoksa erkek mi olduğundan bağımsız. Bu yüzden biz ve ebeveynlerimiz hala erken yaşta iken diş telleri ve diş bakımı için çok para harcıyoruz.

Ancak, hepimiz beyaz dişlerle doğduğumuz için şanslı değiliz. Aslında, gerçek beyaz dişler nadirdir. Fakat bu genel sağlığınız için sağlıksızdır, çünkü UV ışınları kanserojen hücrelerin gelişmesine neden olabilir. Diğer taraftan, diş macunlarının, epifiz bezi için gerçekten zararlı oldukları ve sodyum lauril sülfat, florür ve triklosan nedeniyle bu bezin kireçlenmesine neden olduğu kanıtlanmıştır.

Bu maddelerin gerçekte ne yaptığını açıklayalım:

  • Florür, kemiklerin kireçlenmesini etkiler, epifiz bezi ve hatta beyin fonksiyonlarına zarar verebilir
  • Triclosan hormonların düzenlenmesini değiştirebilir ve tıpta meşhurdur çünkü endokrin bozucu
  • Sodyum lauril sülfat diş etlerini tahriş edebilir ve ayrıca iyi bilinen bir köpürtme ajanı olduğu için kanserojen hücreler geliştirebilir

Bir mağazada bir hastalığı veya durumu tedavi etmek için satın aldığınız şey için her zaman doğal bir çözüm vardır. Kendi doğal diş macununuzu çok ucuz malzemelerle kolayca yapabilirsiniz.

İhtiyacın olacak:

  • Kabartma tozu – 2 çay kaşığı
  • Sızma hindistan cevizi yağı – 2 çay kaşığı
  • Zerdeçal tozu – 1 çay kaşığı
  • Nane özü ekle veya Nane esansiyel yağı – 10 ila 15 damla

Derin fakat çok büyük olmayan bir kaseye alın ve önce fazladan sızma hindistan cevizi yağı miktarını içine koyun. Sonra, 2 çay kaşığı kabartma tozu ekleyin ve sonra nane şekeri düşer.

Sonunda zerdeçal tozu ekleyin ve memnun kalana ve karışım homojen olana kadar metalik olmayan bir spatula ile karıştırın. Sadece bir macun gibi gözükecek, çok sert ve sert değil çünkü macunu eczaneden satın aldığınız gibi tutması için florür yok.

Bu ev yapımı diş macununu kullanmak diş etlerini daha güvenli kılacak ve kabartma tozu eski paslı metalleri ve ayrıca kemikleri beyazlatacak!

Dişleriniz daha parlak olacak ve genel koruyucu sağlığınız ile birlikte ağız ve genel hijyeniniz onaylanacaktır. Artı, biraz para biriktirirsin, ve ayın sonunda bu numaraya ihtiyacımız var, değil mi?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.