Sağlığınızı Kontrol Etmek İçin Yapabileceğiniz Basit Tıbbi Testler !

07.10.2019
371
Sağlığınızı Kontrol Etmek İçin Yapabileceğiniz Basit Tıbbi Testler !

Yaşlandıkça ve 30’ların üstüne çıktıkça, düzenli yıllık tıbbi kontroller herkesin yapması gereken bir şeydir. Bir önleme veya basit olarak, bir tedbir ölçümü. Bununla birlikte, bu muayeneleri yapmak için her zaman zamanınız veya sağlık sigortanız yoktur.

Oldukça basit, kendi başınıza ve bir hastalığı veya başka bir işlev bozukluğunu teşhis etmek için herhangi bir şey satın almak zorunda kalmadan yapabileceğiniz, “özel testler” vardır.

İşte buradalar – tamamen ücretsiz çünkü sağlığınıza ve iyiliğinize önem veriyoruz!

İnme ve demans için

Bu testi yapmak için ihtiyacınız olan tek şey bir zamanlayıcı. Kalçanı zemine paralel yaparak bacağını kaldır ve zamanlayıcıyı başlat. Bu pozisyonda 20 dakika veya daha uzun süre kalabilirseniz, inme veya bunama konusunda endişelenmemelisiniz. Dengeyi sürdürmekte sorun yaşıyorsanız, demansla ilgili gelecekteki problemlerin veya daha yüksek inme şansının bir göstergesidir, çünkü beyindeki damarlarla ilgili problemleriniz olabilir.

Akciğer ve kalp hastalıkları için

Her elinizle, parmağınızla ve baş parmağınızla ters J harfi oluşturun. Parmak izleriniz birbirine bakacak şekilde, onları bir arada tutun. Tırnaklarınız arasında boşluk yoksa, oksijen yetersizliğinin bir işareti olan tırnak klübünün bir işareti olabilir. Bu, kardiyovasküler sisteminizi veya akciğerlerinizi kontrol etmeniz gerektiği anlamına gelir. Ayrıca, kandaki oksijen eksikliği de gastrointestinal sorunların bir şarkısı olabilir.

Hormonal dengesizlik

Bu test saçınızla yapılır. Her şeyden önce, saçlarınız taze yıkanmalı ve kuru olmalıdır. Saçınızın küçük bir kilidini çıkarın ve sadece 2-3 tüy varsa, tamamen normaldir. Daha fazlası varsa ve çıkarmak için çok fazla güç kullanmadıysanız, bir doktora gitmelisiniz, çünkü stres, zayıf hijyen veya diğer bazı ciddi sağlık sorunlarından kaynaklanan hormonal dengesizlik belirtisi olabilir.

Anemi

Aynanın önünde durun ve alt göz kapağını aşağı doğru çekin. İç kısmı pembe renkli ise, sorun değil. Ancak, renk soluk pembe ise veya sarı bir renge doğru gidiyorsa, anemi geliştirdiğinizin bir işareti olabilir. Kanınızdaki hemoglobin ve eritrositlerin eksikliği vücuttaki dokularınızın oksijen eksikliği ile çalışmasına neden olur ve kan daha soluk olur. Bu teste paralel olarak dikkat edilmesi gereken diğer belirtiler, arka arkaya 20’den fazla merdivene tırmanırken ağır nefes almak ve yorulmaktır.

Şeker hastalığı

Bu test için bir ortağa ihtiyacınız var. Eşinizin diğer ucunda bir silgisi olan bir kalem alması gerekiyor ve ayağınıza ve ayak parmaklarınıza aşağıdan, keskin ucu ve sonra da silgiye dokunması gerekiyor. Ama izlememelisin. Farklı dokunuşlar arasındaki farkı tam olarak anlayamıyorsanız, bu bir anemi belirtisidir, çünkü bu hastalık sinir uçlarını etkileyerek düşük hassasiyete neden olur.

Karpal tünel Sendromu

Ellerinizi kaldırın ve ön kollarınızın yüzünüzle paralel olduğundan emin olun. Avucunuzun tabanına parmak uçlarınızla ulaşmayı deneyin. Bunu 2 dakikadan daha fazla yaptıktan sonra karıncalanma hissederseniz, “komşu dokular ortanca sinire bastırdığında ve ağrı ve uyuşuklukta zamanla kötüleşirse, ortaya çıkan kesin bir karpal tünel sendromu belirtisidir. Buna düzgün davranmayın ”. Bu sendrom ofis çalışanları ve bisikletçiler arasında yaygındır, çünkü oturma pozisyonları ve elleri her zaman uzanmaktadır.

İşitme sorunları

sessiz bir odada oturun ve ellerinizi kulağınıza yaklaştırın, parmaklarınızı birbirinden ovalayın. Bunu her iki kulaktaki farklı mesafelerden tekrarlayın. Sesi her zaman duyabiliyorsanız, işitmeniz gayet iyi.

Atardamarlarınızla ilgili sorunlar

Yere yatın ve ayağınızı duvara, yaklaşık 45 derecelik açıyla 10 dakika boyunca bu şekilde tutarak yukarı kaldırın. Ayak ve ayak parmakları gerçekten solgunsa, kan dolaşımınız kötüdür. Bu duruma “periferik arter hastalığı” veya PAD denir ve eğer tedavi etmezseniz, kalp rahatsızlıkları ve felç gibi daha büyük sorunlara neden olabilir.

Kardiyovasküler hastalıklar

Merdiven çıkmaya başlayın ve bir şarkı söyleyin ya da aynı anda yüksek sesle konuşun. 15 basamaktan sonra yorgun hissediyorsanız ve kalbiniz çok hızlı çarpıyorsa, kardiyovasküler hastalıklar geliştirmek için yatkın olduğunuz ve daha fazla önleyici tedaviyi tartışmak için doktorunuzu ziyaret etmeniz gerektiği anlamına gelir.

Hiç bu basit hile testlerinden bazılarını denediniz mi ve onlar sizin için çalışıyor mu? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.