Sağ Tarafa Mı Uyumalıyız Yoksa Sol Tarafa Mı ?

02.12.2019
28.794
Sağ Tarafa Mı Uyumalıyız Yoksa Sol Tarafa Mı ?

İnsanlar farklı pozisyonlarda uyurlar. Genellikle insanlar uyumak için en rahat hissettikleri pozisyonu seçerler. Ancak bunu bilmiyor olabilirsiniz, ancak sol tarafta uyuyorsanız, birçok faydadan yararlanabilirsiniz. Mükemmel pozisyonu bulmuş olabilirsin, ama bunu deneyebilirsin. Tüm faydaları okuduktan sonra, kesinlikle en azından bu pozisyonda uyumayı deneyeceksiniz.

7 BU UYUMLU POZİSYONUN FAYDALARI

1. NORMAL KALP FONKSİYONU

Kalbin sol tarafı vücudunuza doğru kan pompalar. Bu, niçin sol tarafta uyumanız gerektiğini mantıklı kılar; çünkü bu şekilde, kalbinizin uyurken bile düzgün çalışmasını kolaylaştırabilirsiniz.

Ek olarak, bu pozisyonda uyumak dolaşım sisteminin yerçekimini bir fayda olarak kullanmasına, aort ve alt vena kavaya daha spesifik olması için, yani oksijensiz kanın kalbinize taşınmasına yardımcı olan ve üzerinde bulunan büyük bir damar olan IVC’ye yardımcı olabilir. Omurganın sağ tarafı.

2. hamile kadınlar için yararlı

Hamilelik sırasında sağ tarafta yatmaya karar verirseniz yanlış bir şey yoktur. Ancak, sol tarafta uyuyorsanız, birkaç avantajdan yararlanabilirsiniz. Bu özellikle son üç aylık dönem için.

Yararları, daha iyi kan dolaşımını artırmaya yardımcı olabilmesi, çeşitli işlevlerini yapabilmesine izin vererek karaciğeri istenmeyen ağırlıktan kurtarmasıdır.

3. LİMFATİK SİSTEMİN ANAHTARINI GELİŞTİRİR

Lenfatik sistem, yabancı maddeleri ve toksinleri vücuttan uzaklaştırır. Uzmanlara göre, lenfatik sistem sol tarafa yerleştirilen torasik kanala boşalır.

Bu yüzden sol tarafta uyursanız faydalanabilirsiniz. Çünkü bu şekilde toksinlerin vücuttan atılmasını hızlandırmaya ve kolaylaştırmaya yardımcı olacaksınız.

Ek olarak, lenfatik sistem hücrelerden kaçan proteini toplar. Sol tarafta uyursanız, olması gerektiği yere getirmeleri için yardım edebilirsiniz.

4. YAŞAYANIN KONGRE OLMAMASI İÇİN YARDIMCI OLMASI

Karaciğer vücudunuzun sağ tarafındadır ve sağ tarafta uyumak için saatler geçirirseniz tıkanabilir.

Madde ve toksinleri tutmak ve vücudunuzdan çıkarılmadan veya karaciğerde toplanmadan önce karaciğer tarafından nötralize edilmeleri için sol tarafınızda uyuyun.

5. KELENE GELİŞTİRİLMİŞ İŞLEV

Dalak, lenfatik sistemin bir parçası olan organdır. Vücudunuzun sol tarafında bulunur ve o tarafta uyursanız dalağın daha iyi çalışmasına yardımcı olursunuz.

Olan, yerçekiminin dalaktaki kan akışını arttırması ve aynı zamanda kirleri süzmesine izin vermesidir.

6. GECE YOLCULUK KALP

GERD yani gastroözofageal reflü hastalığı veya asit reflüünüz varsa, sol tarafınızda uyumayı düşünmelisiniz.

Bu pozisyondayken, karnınız kalp sfinkterinin altına yerleştirilir. Kardiyak sfinkter, yemek borusunu mideye bağlar.

Sol tarafta uyuyorsanız, midede bulunan içerikler özofagusa geri akmaz ve bu, gece GÖRH veya asit geri akışını önler.

7. ATIK ÜRÜNLERİN BİRLİĞİ ALMAK İÇİN YARDIM

Ileocecal valve yani IV, sol tarafınızdaki kalın ve ince bağırsakların kavşak noktalarının bulunduğu bir yerdir.

Atık ürünlerin uygun şekilde yok edilmesini artırmak için sol tarafında yatmanız gerekir. Sol tarafında uyurken, ince bağırsaktan kalın bağırsaklara geçmelerine yardımcı olursunuz.

Böylece yerçekimi işini yapmak ve düzenli bağırsak hareketi artırmak için izin.

YORUMLAR

 1. Ece dedi ki:

  Çok güzel ve doğru bir paylaşımdı. Teşekkür ederim.

  1. Admin dedi ki:

   Rica ederiz biz teşekkür ederiz.

 2. Mutlu selçuk dedi ki:

  Sol tarafa kesinlikle uyumayınız, eğer tok iseniz kesinlikle sol tarafa uyumayınız, yazı sol tarafa uyumayı uygun görmüş ama, bilimsel veriler kesinlikle sağ tarafa uyunması gerektiğini bildiriyor,

 3. Jjjjkkk dedi ki:

  Yalnış sol yok sağ tarafda uyumak faydalı

 4. Akadir dedi ki:

  Peygamber efendimiz sağ tarafa yatarken siz sol diyorsunuz. Demek ki bu yazı doğru değil.sağ tarafa yatmak kalp için daha iyi çalışmasına yardımcı olur. Ayakları karna doğru çekip yatmak mide açısından önemlidir. Yararı çok. Doğru bilimsel veriler sağı gösteriyor sol tarafı değil.