Sadece Göbeğinizden Kilo Alıyorsanız Bu Yiyeceğe Dikkat !

08.06.2019
24.995
Sadece Göbeğinizden Kilo Alıyorsanız Bu Yiyeceğe Dikkat !

Göbek yağlarının düşmanı yiyecekleri tercih edebilirsiniz

Göbeğinden kilo alanların bilmesi gereken 9 yiyecek…

1. Baklagiller, göbek yağlarının baş düşmanıdır. Yağ oranları çok düşüktür. Protein, lif ve potasyum deposu oldukları için geç acıktırır ve sindirimi kolaylaştırırlar.

2. Ortalama bir insanın günlük kalori ihtiyacı 2000’dir. Bazen çok daha fazla kalori aldığımız da olabiliyor. Bunlardan kurtulmak içinse biberiye ve yeşil çay idealdir.

Günde 2 bardak biberiye çayı 100 kalori yaktırırken, yeşil çay 150 kalori yaktırıyor.

3. Yumurtanın beyazı protein açısından zengindir ve karnı tok tutarak acıkmayı geciktirir. Aynı zamanda da büyük bir idrar söktürücüdür.

4. Zeytinyağının içindeki omega yağ asitleri kalori yakmaya yardımcı olur. Salatalara günde bir yemek kaşığı zeytin yağı koyarak kilo vermenizi kolaylaştırabilirsiniz.

5. Tatlı kriziniz geldiğinde çikolatadan önce başvuracağınız yiyecek üzüm olmalı. Çünkü en sağlıklı çözümlerden birisidir.

6. Göbek yağlarını eritmenin en basit yollarından biri de limon suyudur. Bir bardak suya, yarım limon suyu sıkmak zayıflamanıza yardımcı olur.

Ayrıca yapacağınız egzersizle de yağların yakılmasını yüzde 30 kadar arttırabilirsiniz. Mide sorunu olanlar limon tüketimine dikkat etmeli.

7. Herkesin bildiği gibi karpuzun yüzde 90’dan fazlası sudur. Karnı tok tuttuğu için yaz aylarında sadece karpuzla bile öğün geçirilir.

Potasyum açısından zengindir ve sindirimi kolaylaştırarak zayıflamaya yardımcı olur.

8. Tadı çok sevilmese de kilo vermede kereviz kürleri oldukça meşhurdur. Pişirmek yerine çiğ olarak salatalarda kullanılması daha faydalıdır.

9. En sevilen meyveler arasındaki muz diyetlerin de vazgeçilmezidir. Tok tutar. Ayrıca potasyum ve protein açısından zengindir.

20 tane muz günlük kalori miktarına eştir. Ancak sadece muz diyeti yapmak isteyenler için küçük bir uyarı: Kabızlık!

YORUMLAR

  1. Müge dedi ki:

    Şu içsem göbeğim şişiyor.çaresi nedir.

    1. Admin dedi ki:

      Doktora danışsanız sizin için daha sağlıklı olur büyük ihtimalle metabolizmanız yavaş çalışıyor.