Sadece El Masajı ile Vücudumuzu Tedavi Etmeyi Vaat Eden Kadim Bir Japon Metodu

22.11.2021
4.931
Sadece El Masajı ile Vücudumuzu Tedavi Etmeyi Vaat Eden Kadim Bir Japon Metodu

Jin Shin Jyutsu’nun antik Japon sanatı, insan vücudundaki her sorunun köklerinin gerilimde olduğuna inanır. Ve bu gerginlikten kurtulmanın en iyi yolu, tıkanmış enerji yollarını el masajlarıyla temizlemektir. Bu uygulamaya göre her parmak belirli organlara ve duygulara bağlıdır. Bu nedenle, belirli bir sorundan kurtulmak için tek yapmamız gereken baskı uygulamak ve parmaklarımıza ve ellerimize hafifçe masaj yapmaktır.

1. 5 parmak

Genel olarak, her parmağın bağlı olduğu organlar ve bunların hafifletilmesine yardımcı olabilecekleri sorunlar şunlardır :

  • Başparmak: Mide ve dalağa bağlıdır ve sindirim sorunlarına ve baş ağrılarına yardımcı olabilir. Ayrıca sindirim sorunları ve depresyona da yardımcı olabilir.
  • İndeks: Mesane ve böbreklerle bağlantılıdır. Sırt ağrısı ve diş ağrısının yanı sıra hayal kırıklığı, korku ve dirsek ve üst kol rahatsızlığı ile yardımcı olabilir.
  • Orta parmak: Safra kesemiz ve karaciğerimiz ile bağlantılıdır ve yorgunluk, göz yorgunluğu ve kuru öksürüğe yardımcı olabilir. Aynı zamanda öfke, asabiyet, kararsızlık ve istikrarsızlık konusunda da bize yardımcı olabilir.
  • Yüzük parmağı: Karaciğerimiz ve kalın bağırsağımızla bağlantılıdır ve nefes alıp vermemize yardımcı olabilir. Ayrıca keder, olumsuzluk ve sağduyu eksikliği konusunda bize yardımcı olabilir.
  • Serçe parmağı: kalbe ve ince bağırsağa bağlıdır ve boğaz ağrısına ve sinirlerin sakinleşmesine yardımcı olabilir. Zihinsel olarak, güvensizlik ve kafa karışıklığı konusunda bize yardımcı olabilir.

2. Her parmağın ucu

Diğer bir deyişle dağılımların sen ateş ve boğaz ağrısı gibi her zamanki grip belirtileri mücadele yardımcı olabilir 5 parmaklarınızın üzerine basınç uygulayarak,. Sizin başparmak edilir bağlı kafanın, kulaklarınıza yüzük parmağında, ve güneş sinir etmek için pinkie için, sizin diyaframa Dizininizi ve orta parmağını. Yapabileceğiniz şey, her parmağınızın ucunu bir seferde yaklaşık 20 saniye kıstırmaktır . Bazı uygulayıcılar tarafından bu yöntemin epilepsi ve hatta komalara yardımcı olabileceğine inanılmaktadır.

3. 4 eklem

Bu 4 basınç noktası 2. ve 3. boğum arasında bulunur ve gözlerimiz ve kulaklarımızla bağlantılıdır. Yorgun gözler, gözlerde ağrı, kulak çınlaması ve kulak ağrıları bu parmak bölgelerine masaj yapılarak hafifletilebilir. Ayrıca , akupunktur hayranları bu noktaların özellikle çocuklar için sindirim sorunlarına yardımcı olabileceğine inanıyor.

4. Akciğer meridyeni

Bu alan , başparmağınızın ucundan bileğinizin kıvrımına kadar olan tüm alanı kaplar. Yol boyunca epeyce baskı noktası var ve hepsine veya bir kısmına basabilirsiniz . Tedavi edilebilecek semptomlar boğaz ağrısı, hapşırma ve üşüme gibi soğuk algınlığı semptomlarıdır. Bu alan aynı zamanda omurilikle de bağlantılıdır , bu da omurilik ağrısına yardımcı olabileceği anlamına gelir.

5. Kalp 7 nokta

Bu nokta, kaygıdan kurtulmak için idealdir ve 2017’de yapılan bir araştırma bize yeterince doğrulama sağladığından bu iddiayı destekleyen kanıtlar vardır. Bulgularına göre, kalp ameliyatı geçirmeden önce el masajı yapılan kişiler ameliyat konusunda daha az endişeliydi. Özellikle zor 7 noktası , dış taraftaki bilek kıvrımının hemen altında bulunur. Bu noktalara her iki elinizle 1’er dakika masaj yapabilir ve rahatladığını hissedebilirsiniz.

6. İç ve dış kapı noktası

Bu noktayı bulmak için bileğinizden bir inç aşağısını ölçmek için üç parmağınızı kullanmanız gerekir. Orada, bileğinizin ortasında, sıkıca masaj yapabileceğiniz iç kapı noktanızı bulabilirsiniz. Mide bulantısı, mide ağrısı ve sindirim sorunları giderilebilecek sorunlardan bazılarıdır. Bu spesifik nokta, bu incelemeye göre baş ağrılarına da yardımcı olabilir ve hatta onları iyi bir şekilde tedavi edebilir .

7. El vadisi noktası

Bu nokta , işaret parmağınız ile baş parmağınız arasında yer alır ve ağrı kesici için ideal olduğuna inanılır. Yardımcı olabileceği alanlardan bazıları migren, omuz ağrısı, diş ağrısı ve boyun ağrısıdır. Ayrıca, küçük bir çalışma , 6 hafta tekrarlanan refleksoloji tedavileri içinde, insanlara kabızlık konusunda çok yardımcı olduğunu buldu.

8. Başparmak noktasının tabanı

Bu, tam bileğinizin kıvrımına ulaştığınızda başparmağınızın tam altında bulunan noktadır . Bu noktaya baskı uygulayarak nefes alma sorunları ve olası solunum problemlerinde vücudunuza yardımcı olabilirsiniz . Ayrıca bu noktanın duygularınızı düzenleyerek mutlu olmanıza yardımcı olabileceğine inanılıyor .

9. İnce Bağırsak 3

Bu çok faydalı nokta, serçe parmağınızın ucunda ve avucunuzun en büyük kıvrımının hemen üzerinde bulunabilir. Sıkıca bastırılırsa kulak ağrısı, baş ağrısı ve boyun ağrısı gibi çeşitli ağrı türlerine yardımcı olabilir. Bu aynı zamanda mesane ile karaciğer arasındaki enerjiyi dengeleyen noktadır . Son olarak, daha iddialı, bağımsız, güçlü ve sabırlı olmanıza yardımcı olabilir.

Bu baskı noktalarını hiç denediniz mi ve denediyseniz rahatlamış hissettiniz mi? El refleksolojisi yakında yapacağınız bir şey mi olacak?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.