Sadece 30 Saniyede Sağlıklı Olduğunu Öğrenebilirsin

29.11.2019
8.589
Sadece 30 Saniyede Sağlıklı Olduğunu Öğrenebilirsin

Büyüdükçe, birçok şey değişir. Daha akıllı hale geliriz, ancak aynı zamanda vücudumuz, kalsiyum, vitaminler gibi doğduğumuz birçok doğal elementi kaybeder ve böylece bağışıklık sistemi zamanla zayıflar.

Ortalama bir kişinin doktor muayenesini yılda bir kez yapması önerilir. Ancak muazzam sağlık sigortası ve fatura fiyatları ile, hepimiz bunu yapamayız.

Bu nedenle, bugünün makalesinde, bazı ciddi hastalıklardan muzdarip olup olmadığınızı kontrol etmek için sadece kendi kafanızda rahat etmek için bu kısa testleri evde denemenizi öneririz.

1. Elinizi bir yumruk haline getirin.

Bir yumruk yapın ve elinizi 30 saniye boyunca aynı pozisyonda tutun. Serbest bıraktıktan sonra, avucunuz biraz daha beyaza döndü, bu da sıkılırken damarlardaki kanın azalması nedeniyle normal.

Kanınızın ne kadar sürede acele edeceğini kontrol edip avucunuzu tekrar kırmızıya çevirin. Eğer biraz zaman alırsa ve hatta daha fazlası, uyuşukluk hissederseniz, bu bir arteriyoskleroz belirtisi olabilir.

2. Tırnaklarınızın köklerini sıkın.

Her tırnağın kökünü sıkmak için yaklaşık 5 saniye ayırın. Kan, 3 saniyeden daha uzun süre aceleye gelmemelidir, ancak bunu yaparken şiddetli bir ağrı hissederseniz, işte bunun anlamı:

  • İşaret parmağı – kabızlık yanı sıra kolon problemleri gösterir
  • Başparmak – akciğer problemleri
  • Orta parmak – kalp sorunları
  • Yüzük parmağı – kalp sorunları
  • Küçük parmak – ince bağırsaklarla ilgili sorunlar

Bunun nedeni, her parmağın, belirtildiği gibi her bir iç organa yakından bağlanmış olmasıdır ve hem orta hem de halka parmağın kalbe sıkıca bağlanmış olması ve diğer parmaklardan daha fazla kan damarı olması gerekir.

3. 30 saniye boyunca bacakları yukarı tutarak

Zemine bakacak şekilde, kollarınızı vücudunuzla aynı hizada tutun ve vücudunuzun geri kalanı yerde kalırken iki bacağınızı da birlikte kaldırmayı deneyin. Bu pozisyonda yaklaşık 30 saniye basılı tutun, sonra kendinizi serbest bırakın. Bunu, bacaklarınızı hareket ettirmeden veya ayırmadan veya vücudunuzu seğirmeden yapamıyorsanız, karnınızla veya omurganızın alt kısımlarıyla ilgili sorunlar olabilir.

4. Popo kaslarını gerin

Aynı pozisyonda uzanırken, diğer bacağınızı yukarı kaldırırken dizinizi bükerek, bir bacağınızı düz ve düz tutun. 30 saniye basılı tutun. Bu sizin için acı verici bir işlemse, vücuttaki en güçlü kaslardan biri olan ve popo tam altına yerleştirilmiş olan gluteus maximus ile ilgili problemleri gösterir.

5. Üst gövde kısmını kaldırma

Aynı pozisyonda iken, vücudun geri kalanı ve bacakları düz bir yerde dururken, sadece üst vücut parçasını, omurgadan kaldırmayı deneyin. 30 saniye basılı tutun. Yine, hala böyle tutan sorunlar alt omurgada sorunlara işaret ediyor.

YORUMLAR

  1. Sabahattin ORDUSEVEN dedi ki:

    mükemmelsiniz!