Yalnızca 2 tane yeyin ve bekleyin! Tesirine inanamayacaksınız

12.04.2019
687
Yalnızca 2 tane yeyin ve bekleyin! Tesirine inanamayacaksınız

Yemek yedikten sonra soluğumuzda rahatlık sağlaması için seçim ettiğimiz karanfilin verimleri saymakla bitmiyor. Sıhhatimiz için muhtelif tesirleri olan karanfilin bu yararlarını dinleyince çok afallayacaksınız. Peki yararı çok fazla bilinmez bir yiyecek olan karanfilin verimleri nelerdir? Karanfilin sıhhatimiz üzerinde tesirleri nelerdir?

Yükte hafif olsa da sıhhat açısından son derece tesirleri büyük karanfilin. Öyle ki günde 2 adet harcandığında neredeyse sıhhatimizi garanti altına alıyor. İşte kumpaslı olarak karanfil harcamanın muazzam tesirleri;

SİNDİRİM SİSTEMİNİ DÜZENLER

Sindirim enzimlerinin salgılanmasını artırır. Böylece sindirim sisteminin doğru bir biçimde çalışmasına dayanakçı olur. Aynı zamanda iyi bir bulantı kesicidir. Mideniz bulandığı an ağzınıza atıp çiğneyebilir ya da toz haline getirerek tüketebilirsiniz.

KARACİĞER SAĞLIĞINI KORUR

Karaciğerin arkadaşı karanfil yağıdır. Karanfil yağında bulunan öjenol maddesi, karaciğer işlevlerine iyi gelir.

DİŞ AĞRISINI GEÇİRİR

Anestezik özelliği sayesinde diş ağrılarını rahatlatır. Bunun için ağrıyan dişin üzerine bir adet karanfil bastırmanız yeterlidir.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ SİGORTALAR

Beyaz kan hücrelerini artırır, bu sayede çelik gibi bağışıklık sistemi yaratır. Mikroplarla savaşarak gribe tutulmayı engeller.

ANTİENFLAMATUAR ÖZELLİĞİ BULUNUR

Karanfilde bulunan eugenol bileşeni, antienflamatuar özellik sağlar. Özellikle baş sızısının geçmesinde tesiri büyüktür.

ANTİBAKTERİYELDİR

E.coli ve stafilokok bakterilerine karşı tesirlidir. Bu yararı Buenos Aires Üniversitesi tarafından yapılan çalışmalar neticesinde ortaya konmuştur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.