Saçlarınızın Büyümesi İçin Tırnaklarınıza Sürmeniz Yeterli

12.02.2021
227
Saçlarınızın Büyümesi İçin Tırnaklarınıza Sürmeniz Yeterli

Saçınızı yeniden uzatmak için kullanabileceğiniz birçok ev ilacı vardır. Muhteşem bir saça uzatabilmenize yardımcı olabilecek en ilginç tekniklerden biri, tırnaklarınızın günde sadece 5-10 dakika ovuşturulmasını gerektiren bir uygulamadır. Balayam Yoga olarak da bilinen bu alternatif refleksoloji terapisi, saç dökülmesi ve kepek gibi çeşitli sorunların yönetilmesine yardımcı olabilir.

Saç büyümesini harekete geçirebilir

Çin akupresürüne göre parmak uçlarımızdaki sinir uçları kafa derisine bağlıdır. Tırnaklarınızı birbirine sürdüğünüzde yarattığınız sürtünme kafa derisindeki sinirleri etkiler. Bu da kan akışını arttırır ve saç büyümesini uyarır.

Saç dökülmesini azaltabilir

Alternatif tıp uzmanları, düzenli olarak tırnak ovma işlemi yaparsanız saç dökülmesinin 3 ila 6 ayda yavaşlayabileceğine inanmaktadır. Saç derinize artan kan akışı, kepek ve erken beyazlama gibi diğer sorunlarda da yardımcı olabilir.

Saç köklerini eski haline getirebilir

Tırnaklarınızı aktif olarak ovduğunuzda, beyninizi ölü ve hasar görmüş saç köklerini canlandırmak için bir sinyal göndermesi için uyarır. Bu uygulama, yaşam tarzınızdaki diğer olumlu değişikliklerle birleştirildiğinde, saçlarınızı 6 ila 9 ay içinde yeniden büyütmenize yardımcı olabilir.

Bu uygulamadan ne zaman kaçınılmalı

Tırnak ovma, herhangi bir özel ekipman gerektirmeyen etkili bir yoga uygulamasıdır. Ancak Balayam, kan basıncını artırabileceği için şeker hastalığı, kalp hastalığı veya hamile kadınlara tavsiye edilmez.

Saç uzaması için tırnaklarınızı nasıl ovarsınız?

  • Yarım yumruk oluşturun.
  • Başparmağınızı dışarı doğru soktuğunuzdan emin olun.
  • Tırnaklarınızın birbirine değmesine izin verin ve onları kuvvetlice ovalamaya başlayın.
  • Tırnaklarınızı 5-10 dakika sürekli ovmaya devam edin .
  • Balayam Yoga’yı hiç duydunuz mu? Saçınızı doğal olarak yeniden büyütmenin başka yollarını biliyor musunuz?
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.