Saçlarınıza Neden Köpüksüz Şampuan Kullanmalısınız ?

10.08.2019
52
Saçlarınıza Neden Köpüksüz Şampuan Kullanmalısınız ?

Köpüksüz şampuanlar, özellikle kuruyan, yıpranan, hassas, bakıma ihtiyaç duyan saçlar için idealdir. Peki, köpüksüz şampuan nedir, ne işe yarar ve saça faydası nelerdir gibi soruları cevaplarını araştırdık.

“No poo” denilen ve saçın şampuansız, sadece suyla yıkanmasıyla başlayan saç hareketi yerini “low shampoo”ya bırakıyor. Low shampoo, köpürmeyen şampuanla saçın yıkanması demek. Normal şampuanlar suyla temas ettikelrinde köpürürler ve bu köpükle saç derisini temizlerler. Ancak köpüksüz şampuanlar, saçı temizlerken köpürmüyorlar. Bu saçınızı temizlemediği anlamına gelmiyor. Köpüksüz şampuanlar saçı nazikçe temizliyor, bakım yapıyor ve besliyor.

Köpüksüz şampuan kimler için uygundur?

Köpüksüz şampuanlar bakıma ihtiyaç duyan kuru, yıpranmış ve boyalı saçlar için uygundur. Kuru, boyalı ve yıpranmış saçlar hassaslaşmış yapıda oldukları için yumuşak şekilde temizleyip, beslemek gerekir. İşte köpüksüz şampuanlar da bu noktada devreye giriyor ve saçı nazikçe arındırıyor, temizliyor.

Köpüksüz şampuanın saçlara faydaları nelerdir? Saçın kalitesini arttırıyor

Genellikle çoğu kişi köpüklü şampuan kullanıyor ancak köpük, beslenmeye ihtiyaç duyan saçların daha da kurumasına neden olabiliyor. Bu nedenle saçlar köpüksüz şampuanlarla yıkandığında saçın kalitesi artıyor ve daha canlı görünüyor.

Saçı besliyor

Bakıma ihtiyaç duyan saçlar kurumuş, yıpranmış saçlar… Bu saçların da ihtiyacı besin ve nem. Köpüksüz şampuanlar işte tam da saça bunu sağlıyor! Saçı temizlerken nemlendiriyor, besliyor, onarıyor.

Daha kolay taranmasını sağlıyor

Köpüksüz şampuan, saçı nazikçe temizlediği, beslediği ve onardığı gibi saçları yumuşacık yapıyor. Böylece hızlıca saçların açılmasını ve taranmasını sağlıyor.

Saç yapısı zarar görmüyor

Narin saçlar, narin şekilde yıkanmalı, temizlenmeli. Yumuşak, kremsi yapısı olduğu için köpüksüz şampuanlar kuruyan, zayıflamış, yıpranan saçlara hassas davranıyor. Bu nedenle saçın yapısı yıkanırken zarar görmüyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.