Saçlarınız Dökülüyor ise Bu Yöntemleri Bilmelisiniz

29.10.2019
6.206
Saçlarınız Dökülüyor ise Bu Yöntemleri Bilmelisiniz

Kalın ve parlak saçlar her kadının hayalidir. Ancak, birkaç faktör, gerçekten utanç verici olan çok büyük saç parçalarının kaybına neden olur. Hepimiz bu problemi çözmek için çabucak avlanıyoruz. Bununla birlikte, bazı ev ilaçları saç dökülmesinin azaltılmasında harika çalışıyor. Ev yapımı solüsyonlara geçmeden önce, saç dökülmesinin sebeplerine bir göz atalım.

Saç Dökülmesi Belirtileri

Bizi saç dökülmesi konusunda uyaran belirtilerden bazıları şunlardır

1. başının üstünde rastgele inceltme

2. tam vücut saç dökülmesi
3. saç gevşek gevşeme

4. dairesel veya yamalı kel noktalar

Saç Dökülmesinin Nedenleri

1. uygun beslenme eksikliği

2. yarısı sona ermektedir

3. ana zorlanma
4. steroidler gibi ilaç kullanımı

5. uzun süreli hastalık
6. anksiyete

7. yaş

8. Hormonal dengesizlik
9. hamilelik
10. genetik

11. sigara içimi
12. vitamin ve folik asit eksikliği
13. Zayıflık
14. Güneş saç derisi
15. Tiroid gibi hastalıklar

Saç düzleştiricilerin ve bukle maşalarının kullanımı, sıkıca örülmesi veya saçları sıkıca geri çekmesi nedeniyle saçın zarar görmesi
Kemoterapi

Köri yaprakları ve saç dökülmesi Re saç büyüme ile çok hızlı saç dökülmesi nasıl durdurulur

Uzmanlardan Doğrudan Saç Bakımı Yardım

Hiç dergilerdeki ünlülerde gördüğünüz gibi güzel saçlar istediniz mi? İşinizi yapmaya kendini adayarak, gerçekten de mümkün! Bu makale, istediğiniz görünüme ulaşmak için size harika saç ipuçları ve teknikleri sağlayacaktır. Oku ve bu inanılmaz sırları öğren.

Sağlıklı saçlar sağlıklı bir vücuda sahip olmaktan kaynaklanır. Bol miktarda su içip, saçlarınızı korumak için sağlıklı ve dengeli bir diyet yapın. Uygun bir diyet, doğru miktarda meyve ve sebze, kepekli tahıllar ve diğer sağlıklı maddeleri gerektirir. İyi beslenin ve saçlarınız çabalarınız için teşekkür eder.

Kuruduğunuzda, saçları havluyla ovalamayın ya da çekmeyin. Bu sadece saçınıza köklerde zarar vermekle kalmaz, aynı zamanda saçları gerer ve kabarık ve ince olur. Daha iyi bir seçenek, fazla suyu hafifçe ıslak saçınızdan sıkmaktır; Ayrıca saçlarınızı bir havlu veya mikrofiber bir bezle gevşekçe sararak da yapabilirsiniz. En iyi sonuçları elde etmek için ıslak saçta fırça kullanmaktan kaçının. Geniş dişli taraklar bu durumda dolaşmayı engellemek için en iyi bahistir.

Kuru saçlarınızı tedavi etmek için bu kolay ve düşük maliyetli derinleştiriciyi kullanın. Saçınızı ıslatın ve üzerine bol miktarda düzenli saç kremi koyun. Sıcak, nemli bir havlu alın ve ısıyı korumak ve saç kreminin saç tellerine nüfuz etmesine yardımcı olmak için saçınızı sıkıca sarın. 30 dakika ile bir saat sonra saçınızı iyice şampuanlayın ve tamamen durulayın.

Bir yıldız gibi saçlara sahip olmak için paraya ihtiyacınız yok, ancak biraz çalışmanız gerekecek! Artık bu makaleyi tamamladığınıza göre, film yıldızı kıllarına ulaşmanın sırlarını bulabilirsiniz. Hangisinin size en iyi sonucu verdiğini görmek için bu ipuçlarını test edin. Siz onu bilmeden önce, saçınız tüm arkadaşlarınızın kıskançlığı olacak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.