Saçınızı Doğal Yollarla Yeniden çıkarmanın yolları

16.09.2020
8.581
Saçınızı Doğal Yollarla Yeniden çıkarmanın yolları

Pek çok insan için, özellikle kilo vermiş, doğum yapmış, günlük stres yaşayan veya farklı tıbbi sorunları olan kişiler için günlük küçük bir saç dökülmesi normaldir. Ancak bazı faktörlerden dolayı bazen aşırı saç dökülmesine dönüşebilir ve kelliğe neden olabilir. Neyse ki saçınızı korumanın ve hatta daha güçlü hale getirmenin bazı kolay ve etkili yolları var.

1. Saç büyümesini teşvik eden yiyecekleri deneyin.

Yanlış beslenme saç dökülmesinin nedeni olabilir, ancak buna doğru ürünleri eklemek durumu değiştirebilir. Saç büyümesini destekleyen harika yiyecekler:

Kimchi: saç dökülmesini tersine çevirmeye yardımcı olabilecek probiyotikler içerir.
Yumurtalar: Saç büyümesi için gerekli olan protein ve biotin açısından zengindir.
Ispanak: folat , demir ve A vitamini gibi saç büyümesi için gerekli bileşenleri içerir.
Somon ve diğer yağlı balıklar: en iyi kaynağıdır Omega-3 olduğu, bağlantılı gelişmiş saç yoğunluğu.
Avokado: yüklenir E vitamini , C vitamini ve önemli yağ asitleri de bizim saçlar için yararlı olan,.
Et: Sağlıklı saçlar için gerekli olan bir başka büyük protein ve demir kaynağıdır.

2. Saç derinize yağlı bir tedavi uygulayın.

Başınızı ovalamak ve saç maskeleri uygulamak, diyetinizi ayarlamak kadar faydalı olabilir. Farklı yağ türleri kullanarak baş masajlarını ve maskeleri deneyebilirsiniz. Dermal papilla hücrelerinizdeki gerginliği gidermeye ve saç büyümesini teşvik etmeye yardımcı olur .

  • Biberiye yağı kelliği tedavi etmek ve saçın yeniden büyümesini sağlamak için kullanılabilir . Damlalarını haftada birkaç kez saç derinize masaj yapmak için kullanın.
  • Sardunya yağı , saç büyümesini destekleyen etkileri ile bilinen bir üründür . Bir taşıyıcı yağ ile karıştırıp maske olarak uygulayabilir veya hafta boyunca kullanmak üzere şampuanınıza ekleyebilirsiniz.
  • Aloe vera jeli , kaşıntılı bir kafa derisine yol açabilen bir durum olan kepekle savaşmak için kullanılabilir . Çok fazla kaşırsanız cildinize bile zarar verebilirsiniz. Küçük yaralar, kızarıklıklar ve tahriş saçınıza zarar verebilir ve hatta saç dökülmesine neden olabilir. Ve aloe vera yaraları iyileştirmesiyle bilinir .

3. Soğan suyundan yararlanın.

Kokusu pek hoş olmayabilir, ancak soğan suyu parçaları ile birlikte nokta kellik için etkili bir yardımcı olabilir . Saça uygulandığında saç köklerine faydalı olan besinler içerir. Bu koşullar ve saç büyümesini teşvik eder. Biraz meyve suyu sıkabilir veya bir soğanı ezip bir macun haline getirebilir, ardından tüm saç derinize uygulayabilirsiniz.

4. D vitamini seviyenizi kontrol edin.

Daha düşük D vitamini seviyeleri ile nokta kellik arasında bir bağlantı olabilir . Bu nedenle doktorunuza danışmak ve gerekli kontrolleri yaptırmak önemli olabilir. Doktorunuz tarafından reçete edilen D vitamini takviyelerini kullanmak, sağlıklı bir diyet sürdürmek ve kendinizi güneşe maruz bırakmak, saç dökülmesini beklediğinizden daha hızlı tedavi etmenize yardımcı olabilir.

5. Saçınızı ıslakken fırçalamaktan kaçının.

Saçınızı yıkadıktan hemen sonra şekillendirmek ciddi hasara neden olabilir . Bu tür zararları çok sık yapmaya devam ederseniz, saç dökülmesine ve kelliğe yol açabilir. Bunun yerine, saçınızın kurumasını bekleyin ve ardından yumuşak bir fırça için geniş dişli bir tarak kullanın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.