Sabahları Yendiğinde Süratle Kilo Verdiriyor !

05.03.2019
212
Sabahları Yendiğinde Süratle Kilo Verdiriyor !

Kilo problemi mi sürüklüyorsunuz? Bazı gıdalar var ki sabahları aç karna harcadığınızda metobalizmanızı çalıştırıyor, kilo vermenizi süratlendiriyor. İşte o mucize gıdalar…

1- Lor peyniri

Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren lor peyniri, adale sakatlıklarının rehabilitasyonunda da oldukça tesirli bir gıda kaynağı. Akdeniz perhizinin en ehemmiyetli parçası olan lor peyniri, bol baharat ve zeytinyağı ile tatlandırıldığında kilo vermeyi basitleştiriyor. Lor peyniri yumuşak kıvama sahip, keçi ve koyun kaynaklı elde edilen ve taze harcanabilen bir gıda kaynağıdır. Kumpaslı olarak harcandığında insan sıhhati üzerinde başta beyin ve göz hastalıkları olmak üzere MS hastalığı multipl skleroz, alzheimer ve parkinson hastalıklarına natürel bir çözüm kaynağı olmaktadır. Lor peyniri ayrıca vitamin ve mineral açısından da oldukça zengindir. Günlük hayat şartlarında lüzumumuz olan A vitamini, B2 vitamini, B12 vitamini, omega 3, omega 6, yağ asitleri, protein, kalsiyum, fosfor, selenyum ve çinko açısından iyi kaynaklıdır.

2- Yulaf Ezmesi

Sabahları bir ölçü sütle harcayacağınız yulaf, sizi gün süresince tok yakalayacağı gibi, enerji depolamanızı da sağlayacaktır.

3- Yoğurt

Sabah erken saatlerde, az ölçüde harcanan yoğurt, sindirim sisteminize hafifletir. Ancak reflü gibi mide ve gastrit rahatsızlığı olanlara yoğurt tüketimi önerilmez.

4- Yumurta

Yumurtayı sabah uyanır uyanmaz yerseniz gün boyu sizi tok yakalayacaktır. Bu biçimde daha uzun vakit tok kalabilir, kilo verebilirsiniz.

5- Kahve

Kahve İçindeki kafein oranı nedeniyle, genellikle sıhhatsiz gözüyle bakılan kahve, hakikatinde dünyadaki en iyi antioksidan kaynağıdır ve yağ yakmanıza takviyeci olur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.