Psikologlar Açıkladı Doğru Kişiyle Evlendiğinize Emin Olmanın 10 İşareti

26.10.2019
6.587
Psikologlar Açıkladı Doğru Kişiyle Evlendiğinize Emin Olmanın 10 İşareti

Gerçek aşkı bulmak zor olabilir. Ancak bir kez bulunduğunda, yaşamın kendisi daha kolay hale gelir – umarım. Pembe bulutların üzerinde yüzüyormuş gibi hissetmenize neden olabilir veya geceleri sizi tek bir acımasız düşünce ile ayakta tutabilirsiniz: onlar tek olup olmadığına.

Talihsiz, henüz çok sevdiğimiz birisinin yaşam boyu ortağımız olamayacağı doğru. Hayatınızın geri kalanında bir ilişki yapmaya istekliysen, gerçek mutluluğu sevmekten daha fazlasına ihtiyacın olacak.

1. Birbirinizin zihin okuyucusu oldunuz.

Bu romantik bir tatbikat değil! Psikolojik araştırmalar , sevginin gerçekte sinir sisteminizin diğerleriyle uyuşmasına gerçekten yardımcı olabileceğini kanıtlar. Birlikte yeterince zaman geçirdikten sonra duygularını, düşüncelerini ve tepkilerini anlayacaksınız. Bu bağlantı birisini gerçekten iyi tanımaktan daha fazlası. Sessizce bile, birbirinizi aynı anda ve zahmetsizce anlayabilirsiniz.

Bir dahaki sefere birlikte, komik bir şey söylemeden bir şey söylemeden işaret etmeyi dene. Çok kolay bir şekilde birlikte gülmek harika olmalı!

2. Gelecek için aynı fikirleri paylaşıyorsunuz.

Hayatınızın aşkı bulduğunuzda, bir dil gibi “çift olarak düşünmenin” zamanı geldi. Muhtemelen onların yaşamının gelecek yıllarında yer almasını isteyeceksin, böylece geleceği birlikte hayal etsen iyi olur. Aynı özlemlerin peşinden gitmenize gerek yok, ancak eğer öyleyseniz, ne olursa olsun hayatınızı bir arada tutmanın bir yolunu bulacaksınız. Birlikte olmanın özgürlüğünü bulmak, yaşam boyu bir aşk hikayesinin en önemli dayanaklarından biridir.

3. Buna değer olduğunu düşünüyorsun.

Bağlılık, ilişki kurmak için çok önemlidir, özellikle de birinden bahsediyorsak ve hepsi bir arada bir paket değildir. Uzlaşmaya ihtiyacın var, bu sürpriz olmamalı. Ama doğru olduğunda, içgüdüsel olarak yapacaksın. Japonya’daki Kobe Üniversitesi’ndeki psikologlar, hiçbir fedakarlık olmadan ilişkilerin uzun sürmeyeceğini gösteriyor. Bu, bütünlüğünüzü değiştirmeniz veya vazgeçmeniz gerektiği anlamına gelmez. Başkalarının mutluluğuna yer açmak için davranışlarınız konusunda yeterince ılımlı olmalısınız.

4. Beyniniz farklı çalışıyor.

Sevgi konusu söz konusu olduğunda kalbi düşünmeyi seviyoruz, ama hepsi kafada oluyor. New York’taki Stony Brook Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma, beyin reaksiyonlarının sevgiden nasıl etkilendiğini göstermiştir. Birini düşündüğünüzde, beyninizdeki ödül merkezi, dopamin seviyelerini artırarak uyarılır. Midenizde kelebekler hissettiğinizi de söyleyebilirsiniz.

5. Birbirinizin desteği olursunuz.

Uzun bir günün sonunda ruh eşinizle ihtiyacınız olan desteği bulacaksınız. Yol boyunca birbirlerinin amigo olması, asla cesaretini kaybetmiş veya yetersiz hissetmeyeceksiniz. En çok sevdiğiniz kişiden destekleyici kelimeler duymak, kendinizi daha da çok sevmenizi sağlayacaktır.

6. Fazla çaba göstermeden içerik hissedersiniz.

Bu önemli. Yaşam ortağınızı bulduğunuzda – insan hayatındaki en büyük ana olaylardan biri, normal hissedecektir. Zaten böyle yaşıyormuş gibi hissedeceksiniz ve yeni mutluluk kaynağınızı hızla içselleştirin. Bu, ilişkiniz hakkında mütevazı hissetmenizi sağlayacaktır.

Her zaman ilişkileri hakkında konuşan bir kişiye dönüşmeyeceksiniz, çünkü başkalarına kanıtlayacak bir şeyiniz yok. Sosyal medya hesaplarınız, çift resimlerinizle dolmayacak, çünkü ilişkiye odaklanırken bu şeyler için zamanınız yok.

7. Onları sevdiklerinizle tanıştırmak istiyorsunuz.

Temel psikoloji, hepimizin hayatlarımızda onay almamız gerektiğini söylüyor ve eğer sevdiklerimizden geliyorsa, özellikle tatmin edici. Bu yüzden onlarla iyi haberi paylaşıyoruz. Bizim için özel olan insanları da dahil ederek kendi mutluluğumuzu yeniden üretiriz.

Biriyle tanıştığında, aynı içgüdü devreye girecek ve onları ailenle tanıştırmak ve arkadaşlarını kapatmak konusunda sabırsız hissedeceksin. Ayrıca, bir araştırmaya göre , sevdiklerinizin iyi niyetleriyle çiçek açmanın romantizmi etrafında güvenilir bir destek sistemi oluşturmakta fayda var .

8. Yatak odasının içinde ve dışında bir zevk bulacaksınız.

Samimiyet önemlidir, ancak sağlıklı bir ilişkinin kimyasından sorumlu değildir. Sağ kollarda fiziksel bağlantı farklı hissedecek, ancak kalın kış kıyafetlerinde bile her zamanki çekimin çekiciliği her zaman olacaktır. Bazen bir kelime, bir gülümseme veya bir tuhaflık, sizin için en özel kişiyi bulduğunuzu hissettirir.

9. Onlar olmadan farklı hissediyorsunuz.

Bireysellik boyunca bireysellik ve bağımsızlığınızı sürdürmek, birlikte uzun yıllar geçirmenizin kilit noktalarından biridir. Ancak, hayatınızda birileri için bir alan yaratmak da önemlidir. Birini bulduğunuzda, hayatınızın bazı kısımları bu mutlu değişime uyum sağlayacak ve yeni rutinlerinizi normalleştirecektir. Onların yokluğu “doğal olarak” tuhaf hissedecektir.

10. “Biz” oldunuz.

Yukarıda bahsettiğimiz diğer tüm kutuları kontrol ettikten sonra, son madde sadece zamirdir: biz . Texas Üniversitesi Psikologları, doğal sözcük seçimimizin bir parçası olarak “biz” ve “bizim” kullanımının önemi hakkında bir çalışma yayınladı . Önemli bir takımınızla bir takım olduğunuzda, sadece kendiniz hakkında konuşmak yerine, paylaştığınız şeyler hakkında konuşmak size mutluluk verecektir.

Çift hikayelerinizi dinlemek zorunda olan diğer arkadaşlarınız için eğlenceli olmayabilir. Fakat “biz” olmak, yaşam boyu sevginin dikkat çekici bir göstergesidir.

Hayat arkadaşınızı bulabilecek kadar şanslıysanız, tatlı aşk hikayenizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.