Pirinç Suyu İle Gençleşmek Mümkün

16.09.2021
3.175
Pirinç Suyu İle Gençleşmek Mümkün

Pirinç Suyu İle Gençleşmek Nasıl Mümkün ? Japon kadınları yarı saydam, kusursuz, porselen ciltleriyle tanınırlar. Ve Japonya dünyanın en yenilikçi ülkesi olmasına rağmen, Japon kadınları yaşlarından çok daha genç görünmek için hala asırlık tedavileri kullanıyor. Böyle bir tedavi, pirinci pişirdikten sonra kalan suyu kullanır.

1. Erken cilt yaşlanmasını önler

Pirinç suyunu yüz temizleyici olarak kullanmak, kırışıklıkları uzak tutmanıza yardımcı olabilir. Fermente pirinç suyu, cildinizdeki kolajen üretimini artırır ve daha uzun süre dolgun ve genç kalmasına yardımcı olur. Pirinç suyu ayrıca antioksidanlar açısından da zengindir, bu da onu erken kırışıklara karşı güçlü ve doğal bir silah yapar.

2. Doğal bir güneş kremi görevi görür

Pirinç suyunun doğal bir soğutma etkisi vardır ve bunu cildinize uygulamak güneş yanıklarını yatıştırmaya ve tahrişi gidermeye yardımcı olabilir. Pirinçte bulunan elementlerin cildi güneş hasarına karşı koruduğu kanıtlanmıştır. Güneşe maruz kalma cilt hasarının en yaygın nedenlerinden biridir ve pirinç suyu kullanmak yüzünüzü korumanın kolay ve ekonomik bir yoludur.

3. Hasar görmüş cildi onarır

Güzellik endüstrisi, daha iyi bir cilt elde etmenize yardımcı olabilecek birçok etkili ancak pahalı ürün sunar. Pirinç suyu, çoğu insanın kilerinde zaten bulunan doğal ve ucuz bir cilt bakım maddesidir. Kırışıklıkları azaltma yeteneğine ek olarak, pirinç suyu cilt hasarını iyileştirir ve hatta atopik dermatit gibi belirli cilt rahatsızlıklarını tedavi etmek için kullanılabilir.

4. Yağlı cildinizi kontrol altına alır

Doğal yağlar, cilt sağlığınız için çok önemlidir çünkü nemi hapsederler ve dış etkenlere karşı koruyucu bir bariyer görevi görürler. Ancak yağlı, parlak bir yüze sahip olmak pek çekici değildir ve genellikle daha mat görünmesini sağlayabilecek tonerler veya temizleyiciler ararız.

Gerçekte, yağlı ciltler için birçok cilt bakım ürünü, yağ bezlerinin aktivitesini bozabilecek ve aşırı sebum üretimine neden olabilecek alkol içerir ve bu da cildinizi daha da yağlı hale getirir. Pirinç suyu kullanmak, fazla yağı ortadan kaldırdığı ve cildinizi kurutmadığı için yağlı cildi dengelemenin güvenli bir yoludur.

Cildinizi içten dışa iyileştirir

Pirinç suyunu topikal olarak uygulamak cildinize birçok yönden fayda sağlarken, onu içmek cildinizi içeriden dönüştürmenize yardımcı olabilir. Pirinç suyu sindirim için harikadır, prebiyotikler içerir ve gıda zehirlenmesi ve hazımsızlığa yardımcı olduğu bilinmektedir. Güzel bir cilt için bağırsak sağlığı çok önemli olduğundan, pirinç suyu cildinizin parlamasını sağlayacak gerçekten sihirli bir iksirdir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.