Pervane Karşısında Uyumanın Çok ciddi Tehlikeleri var

11.09.2020
2.272
Pervane Karşısında Uyumanın Çok ciddi Tehlikeleri var

Bazı insanlar pervane olmadan uyuyamaz. sıcak yaz geceleri nedeniyle, ses onların uykuya dalmalarına yardımcı olduğu için, onlara doğrudan esen rüzgar bir zorunluluktur. Ancak pervane zehirli bir nesne olmasa da, onu gece kullanmak bazı sonuçlara yol açabilir.

1. Ağzınızı ve geniz yollarınızı kurutur

Araştırmalar , vantilatörü açık bırakmanın vücudunuzdaki ter ve nemin buharlaşmasına yardımcı olabileceğini, bu da dehidrasyona ve ağız ve burun kanallarının kurumasına neden olabileceğini ortaya koymaktadır . Kuru bir bölgede yaşıyorsanız, bu özel dikkat gerektirir, çünkü bu sonuçlar daha da hızlı ortaya çıkabilir. Bununla birlikte, genel olarak, ihtiyacınız olan suyu eski haline getirmek için bir bardak su fazlasıyla yeterlidir.

2. Alerjilerinizi kötüleştirebilir

Alerjiniz varsa , vantilatörle uyumak iyi bir fikir değildir. Göre araştırmacılar , rüzgar, sirküle alerjen partikülleri yardımcı astım, kuru göz, göz alerjileri ve saman nezlesi şansınızı artırmak olabilir.

3. Kas kramplarının nedenlerinden biridir

Soğuğa maruz biri ise gece sıcaklığı, hızlı azalma eğilimindedir ve c auses kas krampları, Pervane açığa çıkarabilir daha üzere konsantre edildi ve doğrudan size üfleme sürekli soğuk hava,. Öte yandan, sıcak geceler yaşıyorsanız, Pervaneden üflenen hava iç sıcaklığınızı artırarak mide bulantısı veya baş ağrısı gibi ısı ile ilgili hastalıklara yol açabilir.

Bonus: İşte hayranınızı açmak yerine yapabilecekleriniz.

1. Pencere açık uyuyun

Sıcak geceler için basit bir çözüm, pencereyi açık bırakmaktır. Sabahın erken saatlerinde soğuk rüzgar havanın soğumasına yardımcı olacaktır. Sivrisineklerden korkuyorsanız, pencerenize bir ağ veya perde takmayı deneyebilirsiniz.

2. Yatağınızın yanına ıslak bir havlu veya su dolu bir kova koyun

Odanızı su kaybına karşı korumalı hale getirmek için , başlığınızın yanına ıslak bir havlu koyun veya bir kovayı suyla doldurun ve yatağın yan tarafına, yere bırakın. Bu çözümler yatak odanızdaki nemin artmasına yardımcı olacaktır.

3. Pervaneyi başka bir yöne çevirin

Pervaneniz olmadan uyuyamıyorsanız, onu başka bir yöne çevirmeyi deneyin. Bu şekilde doğrudan size uçmayacak. Ayrıca pencerenizin yanına da koyabilirsiniz, böylece dışarıdaki havayı yakalayabilir ve odaya girmesine yardımcı olabilir.

Sıcak gecelerde daha iyi uyumanıza yardımcı olacak tercihiniz nedir? Ve bir pervane veya klima değilse, listemize ekleyebileceğimiz başka çözümleriniz var mı?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.