Patlıcan suyu ile kilo verin!

29.04.2019
108
Patlıcan suyu ile kilo verin!

Patlıcan yüksek su içeriği, lifli dokusu ve düşük kalorisi sayesinde kilo vermeye takviyeci olur ve beslenme kumpasınız için şahane bir seçenektir.Siz de kilo vermek istiyorsanız, patlıcan suyu hazırlayarak perhizinize ilave edebilirsiniz.

Patlıcan saponin diye adlandırılan, yağ emilimini çok ciddi ölçüde eksilten bir madde kapsar. Patlıcan suyu bir yandan idrar söktürücü misyonu görüp böbrek işlevlerini çoğaldırırken bir yandan da bedeni temizletir. Ayrıca çekirdeklerindeki lif sayesinde, bağırsak işlevlerini de geliştirip kabızlığa ve tedirgin bağırsak belirtisine iyi gelir.

Ana öğününüzü yemeden evvel bir bardak patlıcan suyu içmek, yağ emilimini ortadan kaldırmak için önerilen bir usuldür. Bunun dışında, kilo verebilmek için yağ oranı düşük biçimde beslenmeli ve günde en az yarım saat egzersiz yapmalısınız. Patlıcan suyu kilo vermeye takviyeci olan şahane bir sebzedir ama şayet muntazam beslenmezseniz tek başına hiçbir işe yaramaz.

Her şeyden evvel, unutmamanız gereken bir şey var: patlıcan ham yenmez. Yemeden evvel pişirmeniz gerekir zira beden için hasarlı olan solanin isminde bir alkaloid kapsar. Şayet ham olarak yerseniz karın sızısı ve baş sızısı sürüklersiniz. Pazarda patlıcan seçerken, daha sert olanlarını seçmeye itina gösterin. Karışımı içmeden evvel bir uzmana danışmayı unutmayın.

Malzemeler

  • İrice bir patlıcan
  • Yarım litre su
  • Bir limonun suyu

Nasıl yapılır?

Patlıcanı ceddip küçük parçalara bölün.Ardından, yarım litre soğuk su dolu bir kaba koyup birkaç saat bekletin. Şayet isterseniz bunu dünden yapabilirsiniz; böylece ertesi sabaha hazır olur. Yeterince beklettikten sonra kaynatarak pişirin. En az 15 dakika kaynatın.

Su kaynadıktan sonra limon suyunu ilave edin. Altını kısıp 10 dakika demlendirin. Ardından blendırdan geçirip, suyunu ve sebzesini yumuşak ve iyi karışmış bir püre haline getirin. Unutmayın, bu patlıcan suyu perhiz yaptığınız günlerde ana öğününüzden 15 dakika evvel içilmelidir. İstediğiniz sıklıkta limon ilave edebilirsiniz zira tadı azıcık acı olduğundan içmesi güç olabilir. Limon, tadını çok daha basitleştirecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.