Passiflora meyvesinin bereketleri

31.01.2019
137
Passiflora meyvesinin bereketleri

Passiflora meyvesi, millet arasında çarkıfelek meyvesi adını öğreniliyor. İsmini çok fazla dinlemediğiniz, sıhhat açısından inanılmaz bereketleri olan bu meyvenin uzmanlar kesinlikle harcanması gerektiğini belirtiyorlar. İşte passiflora meyvesinin daha evvel hiç dinlemediğiniz bereketleri…

PASSİFLORA MEYVESİ

Yüzyıllardır popüler bir atıştırmalık olan passiflora meyvesi Türkiye’de çok fazla harcanmıyor. Ancak sıhhate olan tesirlerini bildikten sonra bu meyve sizler için bırakılmaz olacak. İşte passiflora meyvesinin iyi geldiği hastalıklar ve sıhhatimize olan tesirleri…

C VİTAMİNİ DEPOSU

Passiflora meyvesi içerisinde bol ölçüde C vitamini barındırmaktadır. C vitamini bedeni bakterilerden gözetmek için beyaz kan hücrelerini uyarır. Meyvenin içerisindeki antioksidanlar aynı zamanda bedenimizdeki hasarlı zehirli maddeleri arınmaya destekçi olur. Böylece passiflora meyvesi bir hayli kanser türüve enfeksiyonlardan bedenimizi gözetmeye destekçi olur.

GENÇ GÖRÜNÜMLÜ BİR CİLT

Hepimiz antioksidanların cildimiz için iyi olduğunu öğreniyoruz. Passiflora meyvesinde A vitamini, C vitamini, riboflavin ve karoten gibi bir hayli cinste antioksidan bulunur. Bu antioksidanlar bedenimizdeki özgür radikallerin imalini eksiltir. Özgür radikaller beden hücrelerimiz tarafından yan mahsul olarak üretilir ve cildin ihtiyarlamasına neden olabilir. Passiflora meyvesi anti-enflamatuar özellikleri cildimizi serinkanlılaştırma eğilimindedir.

BAĞIŞIKLIĞI ARTTIRIR

Passiflora meyvesi, bağışıklığınızı artıran C vitamini, beta-kriptoksantin ve alfa-karoten bakımından oldukça zengindir. Ayrıca kırmızı kan hücrelerimizde hemoglobini artıran demire sahiptir .

KEMİK ERİMESİNİ ÖNLER

Passiflora meyvesi, magnezyum, kalsiyum, demir fosfor, potasyum ve sodyum gibi mineraller açısından zengin olduğu öğrenilmektedir. Bu mineraller kemik yoğunluğuna gözetir, kemiklerin süratli derlenmesine destekçi olur ve osteoporozu önler .

DAMARLARDAKİ FAZLA YAĞI GİDERİR

Bu meyve sindirim sistemini canlı yakalamak için natürel bir müshil vazifeyi görür. Kabızlığı gidermesinin yanı gizeme gastrointestinal gidişatında önüne geçme için damarlardaki kolesterolü ve yağ oranını da eksiltmeye destekçi olur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.