Partnerinizin annesiyle iyi geçinmenin yolları

03.02.2019
88
Partnerinizin annesiyle iyi geçinmenin yolları

Yaşadığınız ilişkiyi başka bir safhaya taşımanın sinyallerinden biri de, sevgilinizin annesi ile tanışacağınız gündür. Partnerinizin annesi ile tanışma ve sizi hoşlanmasını sağlamak güçlü süreçlerden biridir. İşte partnerinizin annesiyle iyi geçinmenin yolları…

Ona kendisi ile alakalı sualler mesele

Sevgilinizin annesiyle ilk tanıştığınız gün ona kendisi ile alakalı sualler yöneltin. Başka Bir Deyişle şayet onu bir diyalog içine sürüklemek isterseniz kendisi odaklı sualler yöneltmeniz yeterli olacaktır. Bu ayrıca oğlunun yaşamındaki tek ehemmiyetli bayan olmadığınızın şuurunda olduğunu ona gösterecektir.

Cesur olun ve gayret gösterin

Cesaretinizi toplayıp coşkunuzu bir kenara vazgeçmelisiniz. Tüm konuşmayı erkek dostunuzun yapmasını bekleyemezsiniz. Tanışmaya gayret göstermeniz, hürmet dinlediğinizi gösterir. Konuşun, sualler mesele ve hatta alakanızı sürüklemese dahi ilgileniyormuş gibi yapın. En ehemmiyetlisi ise bol bol gülümseyin.

Destek etmeyi öneri edin

O istemese de kesinlikle destek mevzusunda yeniden de öneri etkeniz her zaman yerinde olacaktır. Bu tutumunuz ona karşı bibar bir tavır olarak gözükür ve ve bunu öneri etmek tükettiğiniz gayretin farkında olduğunuzu gösterir.

Herhangi bir mevzuda övgü edin

Övgü her zaman işe verim. Misalin evine dair gerçekten hoşlandığınız bir şey seçin ve bu alkışınızı nedenleri ile beraber sesli dile getirin. Bu vaziyet diyalog sürecenin başlamasına destekçi olur.

Onun için armağan alın

İlla bir şey satın almanıza gerek yok ama erkek dostunuza annesinin ne beğendiğini sormalı ya da en beğendiği aksesuar ve çiçeği armağan edebilirsiniz. Netlikle eli boş gitmeyin. Bu davranış ile ileride oğluna iyi bir eş olabileceğinizi ispatlamış olursunuz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.