Pahalı Güzellik Bakımları Yerine Bu Eczane Ürünlerini Kullanabilirsiniz

12.12.2019
1.839
Pahalı Güzellik Bakımları Yerine Bu Eczane Ürünlerini Kullanabilirsiniz

Aşırı ter, sivilce, çatlak izleri veya çatlak topuklu ayakkabılar – vücudumuzdaki sorunları çözmek için fazladan para harcamak için baskı hissedebiliriz. Yine de, en ucuz ve en etkili çareler en yakın eczanede bulunabilir. Ucuz alternatifleri ile tamamen aynı etkiye sahip olduklarında, üst düzey güzellik markaları için fazladan ödeme yapmaya gerek yok.

1. Çatlak topuklular için aspirin ve limon suyu

Bir toz halinde 10 aspirin hapı ezin ve bir hamur yapmak için biraz limon suyu ekleyin. Ardından karışımı pamuklu bir ped ile hasarlı topuklarınıza uygulayın. Pamuklu bezi ayaklarınız üzerine sabitlemek için gazlı bez ve plastik bir çanta kullanın ve gece boyunca kalmasını sağlayın. Bu prosedür , ölü cilt hücrelerini temizlemenize ve topuklarınızdaki cildi daha yumuşak ve pürüzsüz hale getirmenize yardımcı olacaktır.

2. Terli koltukaltı için Listerine

Listerine popüler bir gargara, ancak çok daha ilginç kullanımları var. Hepsi antiseptik özelliklere sahip olan kekik, okaliptüs ve alkol içerir ve sizi birçok rahatsızlıktan koruyabilir. Örneğin, deodorantınızın yerini alabilir ve koltuk altlarının altında aşırı terlemeyi durdurmanıza yardımcı olabilir. Pamuklu bir ped kullanarak biraz Listerine uygulayın, temiz ve kuru koltuk altlarının altına sürün ve gün boyu tazeliğin tadını çıkarın!

3. sivilce için Petrol jöle

Dudaklarınıza uygulamanın yanı sıra, eğer acı çekiyorsanız sivilceyi iyileştirmek için yanaklarınızdaki Vazelin’i kullanabilirsiniz . Cildinizde nemin kaçmasına izin vermeyen ve cildinizin kendini onarmasına ve doğal olarak iyileşmesine yardımcı olan bir bariyer oluşturur. Gece nemlendiricinize veya sivilce ilacınıza sürtüyorsanız, Vaseline daha iyi çalışmasını sağlayabilir. Sonunda sakin ve yumuşak bir cilde sahip olacaksınız.

4. Streç izlerini azaltmak için VapoRub

Hamilelik veya ani kilo alımı veya kaybı nedeniyle ciltte çatlaklar oluşabilir. Bunlardan kurtulmaları gerçekten zor olsa da, görünümleri daha az görünür hale getirilebilir. VapoRub okaliptüs, sedir yaprağı, kafur ve terebentin yağı içerir. Bileşenler cildi nemlendirir, yatıştırır ve cildi daha elastik ve sağlıklı gösterir. Bazı kadınlar VapoRub’un gerilme izlerinin görünümünü% 60 oranında azaltmayı başardığını söylüyor.

5. hacimli kirpikler için bebek tozu

Bu ucuz ürün , rimelinizi azaltan maskaralardan tasarruf etmenizi sağlar. Yapmanız gereken tek şey, sıradan maskara uygulamak, sonra biraz bebek pudrası ile bir Q ucu sürün ve kirpiklerinizi tozlayın. Bundan sonra, üstüne fazladan bir maskara sürün ve voilà!

6. Yanıkları soymak ve kabarmak için Sudocrem

Sudocrem , sıcak güneşte yanarsa cildinizi kurtarabilen kalın bir nemlendirici olarak kullanılabilir. Bu tür cilt hasarı çok fazla acıya neden olabilir, ancak bu krem ​​hafifletebilir. Ayrıca yanık iyileşmesinden sonra izlerin ortaya çıkmasını önleyebilir. Sıcak bir ülkeye tatile kaçmayı planlıyorsanız, bu gerçek bir ürün olmalı.

7. Parmak ve kütikül enfeksiyonları için elma sirkesi

Tırnak mantarı, kötü bir manikürden sonra veya tırnak tabağınızın zarar görmesinden sonra ortaya çıkabilecek yaygın bir enfeksiyondur. Elma sirkesi bu durumda günü kurtaracak! Parmaklarınızı ılık su ve sirke ile küçük bir leğene batırın. Ayrıca, tırnaklarınızın daha güçlü ve daha hızlı büyümesine yardımcı olabilir.

8. siğiller için koli bandı

Siğiller çoğunlukla bir virüsten kaynaklanır, ancak genellikle herhangi bir tıbbi tedavi olmadan çıkarılabilir. Kanal bant bunları kaldırmayı büyük bir yardımı olabilir. Yapmanız gereken tek şey siğilin üstüne küçük bir koli bandı yapıştırıp hemen bırakmak. Her 3 ila 6 günde bir, koli bandını çıkarın ve siğilleri bir pomza taşıyla doldurun.

Siğil maruz kaldığında – ayaklarınızı ılık suyla bir leğene batırın. 10-12 saat boyunca havaya maruz kaldıktan sonra, yeni bir koli bandı parçası uygulayın ve tamamen bitinceye kadar işlemi tekrarlayın.

Gününüzü kurtarmak için kullandığınız eczane ürünleriniz var mı? Belki kendi ev yapımı güzellik tariflerini bile aldın? Bunu yorum bölümünde tartışalım!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.