UA-133710256-1

Özel yaşamında mutsuz olanlara öneri edilen şifalı nebatlar!

20.02.2019
37
Özel yaşamında mutsuz olanlara öneri edilen şifalı nebatlar!

Nitelikli bir cinsel hayat üzerinde negatif tesir yapan unsurlar arasında stres, hormonal bozukluklar, balanssız beslenme, özgüven beceriksizliği gibi meselelerin olduğu öğreniliyor. Yeni yapılan araştırmalara göre ise harcadığınız besinler de özel yaşamımız üzerinde doğrudan tesirli. Harcayacağınız bu şifalı nebatlarla mutlu bir özel yaşamın kapısını aralayabilirsiniz…

Şifalı nebatlar veya gıdalar bir hayli hastalığın rehabilitasyonunda kullanılabiliyor. Peki mutlu bir özel yaşam için hangi nebatlardan faydalanabiliriz? İşte uzmanlar tarafından önerilen o şifalı nebatlar…

VANİLYA

Merkezi asap sistemine tesir ederek kokusuyla uyarıcı tesir yaratır.

REZENE

Rezene gevşetici fayda sağlıyor. Rezene tohumundan içilen bir bardak çay cinsel yaşamınızın tekerrür canlanmasına dayanakçı olacak.

KARANFİL

Doğal afrodizyakların en eforlularından biri olan karanfil tanesi, bitkinliğe de iyi gelir.

ZENCEFİL

Yüzyıllardır duyguları harekete geçirmek için hazırlanan karışımlarda kullanılan zencefil insanı daha ateşli yapar. Kanı sulandıran ilaç kullananların dikkatli olmaları gerekiyor. Yemeklerde baharat olarak kullanılabilir. Balla karıştırılıp yenilebilir. Bir hafta veya 10 gün kadar kullanılmalıdır.

TARÇIN

İştah açıcıdır. Asapsal rahatlık veren bir kokusu vardır. Gaz söktürücü ve antiseptik özellikleri vardır. Afrodizyak olarak da kullanılabilir. Kışın içilen nebat çaylarına konulabilir. Tarçın yağı güzel kokusundan dolayı masaj yağı olarak da kullanılabilir.

ROKA

Bolca demir ve C vitanimi kapsayan roka, eritrositler için iyidir. Eforu da artırır.

GİNSENG

Çin’de ilaç imalinde kullanılan ginseng; hormonal sistemi uyarır, erken ihtiyarlama sürecini yavaşlatır ve göz arkasını edilemeyecek derecede iyi hissettirir.

POLEN

Son senelerde afrodizyak olarak kullanılan polenin yapısında belirli miktarda testesteron ve öteki cinsiyet hormonları bulunuyor. Ayrıca içerisinde bir hayli vitamin, mineral ve aminoasit bulunur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.