Oturma Odasına Soğan Koyunca Doktorları Bile Şaşırtan Faydası

26.12.2019
12.171
Oturma Odasına Soğan Koyunca Doktorları Bile Şaşırtan Faydası

Odanıza Bırakılmış Soğan! odanızda duran soğanın mucize etkileri sonucu Sizi Oldukça şaşırtacaktır.Sağlık uzmanları tarafından yapılan araştırmalar,da odanıza koyulan soğan etkileri yararlarına şok olacağımızı açıklıyorlar. Bu belirtileri uzun seneler önce bulan bir şanslı uzman doktorun başından geçen hatıralarını anlatalım sizlere. 1900 senelerde, dünyanın pek çok yerinde özellikle de fakir ve muhtaç ülkelerde grip salgını vardır.

Bu grip salgının tahminen 30 milyon insanın ölümüne neden olur. Bu sayılar size çok uçuk gelse de senelerce büyümeyen teknoloji ve bir-çok ülkelerde yaşanan savaşlar sebebiyle muhtaçlık sefalet ve vakitsiz gelen sağlıksız yaşam almış başını gidiyordu.

O senelerde görev yapan bir uzman doktor, fakir millete köylerdeki çiftçi ailelerine takviye edebilmek için onları ziyaret gider. Gittiği bölgelerde bütün çiftçileri bütün milleti tek tek gezer.

Ziyaret ettiği köylülerin çiftçilerin pek çoğu, grip salgını sebebiyle ölmüştür.buna çok şaşıran ve üzülen uzman doktor. ölümlere neden olan bu salgın virüsten kurtulmak için çözümler aramaya üretmeye çalışır.

O senelerde teknoliji yok denecek kadar azdır ve yaşanan savaşlar sebebiyle imkânlar yok denecek kadar azdır. Fakir milleti çiftçileri ziyaretlerine devam eden doktor, bir çiftçinin evine girdiğinde baya baya şaşırır. şok olur.

Çünkü evine girdiği bu aile oldukça sağlıklıdır. Doktor, hemen aileye sorar çevre hastalıktan kırılırken nasıl bu kadar sağlıklı kaldınızda ve ne yapıp da gripten kurtulduklarını veya hiç mi gribe yakalanmadıklarını sorar.

Fakir Çiftçinin eşinin yanıtı ise; odalarına, bir tabak içerisinde soğan koyduklarını açıklar.

Bırakılan kabuklu Soğan Grip Virüslerini Emiyor

Bu çevreyi neredeyse yok eden bu salgın gribe deva Arayan doktor bu yanıta çok şaşırmıştır ancak inanmak istemez. Ve kadının odaya koyduğunu söylediği soğanı hemen alır ve analize başlar.

Soğanı iyice araştıran doktor daha detaylı araştırmak için soğanı dağıtır ve içini açar ve mikroskobun altına yatırır. Araştırmaya başlayan doktor bu arada büyük bir sürpriz sonuçla karşılaşır. Çünkü soğanın içinde bulunan grip virüslerine rastlamıştır.

Bu tesadüfülen grip virüsleri hangi anlama gelir; fakir köylünün çiftçi ailenin odasına koydukları soğan, grip virüsünü içine sürükleyerek, emerek O evdeki aileyi bu salgından hastalıktan virüsten korumuştur.

Uzman doktorun o senelerde yazarak kayıt altına aldığı bu hatıraların sonucunda siz de evinizin belli yerlerine, belli noktalarına özellikle de çocuklarınızın olduğu bulunduğu odalara soğan koyarak soğuklar başladığı andan itibaren bu salgın virüsten kurtulmak için bu hastalıkla alakalı neler yapabildiğini görebilir keşfedebilirsiniz…

Sağlığımız Çok önemlidir Kesinlikle Önemsememeye Gelmez Lütfen Dikkat Edelim.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişilerin yararlanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.