UA-133710256-1

Ona ‘süper yiyecek’ diyorlar… Natürel afrodizyak tesiri ile o hastalığa derman oluyor!

14.02.2019
116
Ona ‘süper yiyecek’ diyorlar… Natürel afrodizyak tesiri ile o hastalığa derman oluyor!

Senenin muhakkak zamanlarında ender olarak yetişen kordiseps mantarı başka bir deyişle Çin tırtılı mantarı verimleriyle sanki bir süper gıda!

Asırlardır solunum problemlerinin rehabilitasyonu emeliyle kullanılan kordiseps mantarı natürel bir şifacıdır. Astım problemlerinin yanı gizeme cinsel bozukluklardan kalp sıhhatine kadar tesir gösterir. Ender bulunan kordiseps senenin muhakkak zamanları yetişir! İşte kordisepsin sıhhatimize olan etkileri…

BELİRLİ ZAMANLARDA YETİŞİYOR

Nepal, Çin ve Tibet’in yüksek platolarındaki tırtılların üstünde yaşar. Aynı zamanda tırtıl mantarı olarak da öğrenilir. Bu tırtıllar Tibet ve Himalayalar’da bir araya gelir ve kafalarındaki uzantılar da Ophiocordyceps sinensis isimli mantardır. Bu mantar tırtılı ele geçirir, öldürür ve kafasından uzayıp yükselir. Ender yetişen bir cins olduğu için oldukça kıymetlidir. Asırlardır solunum bozuklukları, astım, akciğer enfeksiyonlarıyla çaba eder. ‘Süper yiyecek’ olarak adlandırılır.

Natürel immüno-kuvvetlendirici ilaç

Bağışıklık sistemini riske sokan enfeksiyonları ve hastalıkları ortadan kaldırmak ve bağışıklık sistemini banale döndürmek için kullanılır. Kordiseps aynı zamanda stres ve bitkinlikle çaba eder.

Natürel enerji kaynağı olan kordisepsin en ehemmiyetli ve öne çıkan özelliği ise sportif performansı artırmaktır.

MALİYETİ 20 BİN DOLARDAN BAŞLIYOR!

Ayrıca tıpkı havyar ve mink kürk gibi bu mantar da sosyal statü göstergesi olarak görülür. Bu tırtılların kilosu siyah trüf mantarının on katına, en az 20 bin dolara satılıyor.

Kemoterapi sonrası rehabilitasyonun semptomlarını düşürebilir

Bazı deliller göstermiştir ki kemoterapi sonrasında kordiseps tüketimi rehabilitasyonun semptomlarını düşürmüştür.

Aynı zamanda bedenin korunma mekanizmasını arttırmıştır.

SUDA DEMLEYEREK TÜKETİYORLAR

Bu tırtıllardan çok yemeniz gerekmiyor. İnsanlar bunları birer ikişer suda demlenmeye vazgeçiyor ya da hasta çorbalarına katıyor. Bu biçimde nitelikli bir-iki tırtılın maliyeti 10-15 doları buluyor.

Natürel afrodizyak tesiri gösterir

Kordiseps, bedenin oksijeni daha verimli kullanmasına takviyeci olur. Cinsel işlev için ehemmiyetli olan kan akışını kumpaslar. Enerji verici özelliği sayesinde dayanıklılığı artırır. İktidarsızlık için natürel dermandır diyebiliriz.

Kalbi korur

Felç ve kalp krizi tehlikesini en aza indirir. Toz halinde harcanması kalp yetmezliğinin önüne geçmeye takviyeci olur.

Yararlı olmasına yararlı ama…

Bu mantarın kan şekerini düşürme özelliği vardır. Bu surattan diyabet hastaları için risklidir. Kullanmadan evvel belirli hekiminizle görüşmelisiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.