‘Ebedîlik nebatı, cennetin asası’ çözemeyeceği mesele yok!

06.03.2019
1.125
‘Ebedîlik nebatı, cennetin asası’ çözemeyeceği mesele yok!

Mısırlılar asırlardır ona “ebedîlik nebatı”, Kızılderililer ise “cennetin büyülü değneği” diyor. Binlerce yıldır şifa verici özelliğiyle öğrenilen Aloe Vera’nın süper nebat olarak adlandırılabilecek pek çok bereketli özelliğe sahip olduğunu öğreniyor muydunuz? İşte Kleopatra’nın en hoşlandığı hoşluk gizemlerinden biri olan yeşil mucizenin şaşırdırmaya yetecek özellikleriyle 8 kullanımı.

Aloe Vera’nın yaşamınızı basitleştirecek 8 kullanımı

YANIK REHABİLİTASYONUNDA

Aloe vera, küçük yanıkları uzun zaman rehabilitasyon etmek için kullanılmıştır. Mentol gibi soğutma tesiri vardır, iltihabı eksiltir ve doku ve cilt yenilenmesini aktive eder. İşte nasıl kullanılacağı: Yaprağındaki sivri kısımları kesin. Aloe yaprağını daha sonra uzunlamasına kesin ve içindeki transparan jeli bıçakla temizleiyn. Jeli doğrudan yanık bölgeye uygulayın.

KESİK VE YARALARIN REHABİLİTASYONUNDA

Aloe Vera asırlar zamanınca kesik gibi farklı cilt zararları için kullanılmış şifa veren bir nebattır. Yeni cilt ve doku hücrelerinin büyümesini çoğaldırır ve doku yenilenmesini süratlendirir. Yaprağı uzunlamasına ikiye dağılın. Kesilen tarafı etkilenen bölgenin üzerine yerleştirin. Problem geçene dek her gün uygulayabilirsiniz.

HAŞERE ISIRIKLARI REHABİLİTASYONUNDA

Haşere, farklı derecelerde kaşıntı, şişme veya tahrişe neden olan farklı zehirli maddeler ve alerjenler kapsayabilen haşere tükürüğünden dolayı kaşıntıya neden olur. Kaşıntıdan kurtulmak için etkilenen bölgeye aloe içindeki jeli uygulayın. Kurumasını bekleyin.

SOĞUK ISIRMASI REHABİLİTASYONUNDA

Aloe vera hafif donma rehabilitasyonu ve ondan gelen zararı eksiltmek için kullanılabilir. Cilt onarımı mevzusunda rakipsiz olan E vitamini seviyelerine sahiptir. Soğuk ısırmasının çok ciddi bir vaziyet düşünüyorsanız, bir hekim tarafından hakimiyet edilmenin iyi bir fikir olabileceğini unutmayın. İşte donmalarda nasıl kullanılacağı: Yaprakları boyuna kesin. Kabuğun hemen altındaki sarı katmanı soyun. Etkilenen bölgeye duru jeli günde iki defa uygulayın.

PUL PUL DÖKÜLEMELERE KARŞI

Aloe vera, cildinizi bu eksfoliye edici ovuşturma ile tekerrür yeni sezmenize sponsor olacaktır. Bu fırçalama ölü cilt hücrelerini pakler ve duyarlı ciltlerde dahi kullanılabilecek kadar yumuşaktır. 2 yemek kaşığı aloe vera jeli, 2 yemek kaşığı organik kahverengi şeker, 1 çay kaşığı limon suyu. Karıştırın ve cildinize uygulayın. haftada üç veya dört defa peeling yapabilirsiniz.

SİVİLCE VE İLTİHAPLI SİVİLCE REHABİLİTASYONUNDA

Aloe vera ayrıca cilt hücrelerinin onarımı ve sivilcelerin önlenmesinde ve iltihaplı sivilce ve rosaceanın gül hastalığı rehabilitasyonunda çok tesirli kılan anti-fungal ve anti-bakteriyel özellikleri ile öğrenilmektedir. İşte nasıl kullanılacağı: Yaprakları boyuna kesin. Etkilenen bölgeye transparan jeli uygulayın. Sivilce için bal ile aloe vera jelini karıştırıp suratınızda 20 dakika bekletin. Meselelerin çözümü için haftada 3 defa uygulayın.

CİLT İÇİN NEMLENDİRİCİ

Aloe vera müthiş bir natürel ıslatıcıdır – özellikle kuru veya duyarlı ciltler için iyidir, zira değişik bir hayli ıslatıcıdan farklı olarak gözenekleri tıkamadan çok süratli emer ve ıslatır. İşte nasıl hazırlanacağınız: Yaprakları boyuna kesin. 2 çay kaşığı jeli 2-3 yemek kaşığı hindistancevizi yağı ile karıştırın. Yüzde 96’sı sudan oluştuğu için her ihtiyaç dinlediğiniz anda kullanabilirsiniz.

Aloe vera saç dökülmesi rehabilitasyonunda çok tesirlidir. Saç tenindeki ölü cilt hücrelerini onararak yeni saç gelişmesini teşvik eden enzimler kapsar. Yaprakları boyuna kesin. 2 tatlı kaşığı aloe jeli, 2-3 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı ve 1-2 yemek kaşığı balı karıştırın. Saç teninize ve saçınıza uygulayın 40 dakika bekletin. Durulayın ve saçınızı her zamanki gibi yıkayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.