Ödem ve kabarıklığı atan 8 gıda

26.01.2019
374
Ödem ve kabarıklığı atan 8 gıda

Ödem bedeninizin dokularında bulunan fazla akışkanların neden olduğu su ölçüyüdür. Ödem atılmadığında bedenin muhtelif bölgelerinde şişlikler alana kazanç. Ödem nasıl atılır sualine verilecek bir hayli natürel usul vardır.

İşte sizi ödem ve kabarıklıklardan kurtaracak pratik teklifler…

Muz, kapsadığı potasyum ile bedendeki ödemleri yok etmeye kararlı bir arkadaşımız. Aynı zamanda bedenin lüzumu olan natürel şekerin alınmasını da sağlıyor. Muzun saklı eforu ise, bedenimizin hoş kokmasına dayanakçı olması.

NAR YADA NAR SUYU

Taze nardan bunalmış nar suyu, ödem attırıcı tesire sahip. Fakat şeker hastalarının nar suyunu hangi oranda harcaması gerektiğini hekimine danışarak bilmesi gerekiyor.

ANANAS

Natürel detoks olarak da adlandırabileceğimiz ananası market raflarında her mevsim bulabilmek muhtemel. Ananası parçalara dağılarak biçiminde de içebilirsiniz.

YEŞİL ÇAY

Bitki çayları içinde yeşil çayın yeri ayrı. Ancak bu şahane çayı yüksek oranda harcamamak gerekiyor. Aksi halde kalp çarpıntısına davetiye çıkabilir.

MAYDANOZ

Sabahları harcanan yarım kase maydanoz en tesirli gıdalardan biri.

SALATALIK

Salatalığın sıhhat ismine hazırlanan listelerde bulunmadığı şimdiye kadar görülmedi. Kapsadığı su ölçüsüyle lüzumumuzu da karşılamaya dayanak ediyor; taze olduğunda mideyi gevşeterek kendini ayrı sevdiriyor.

YOĞURT

Herhangi bir bakkaldan az yağlı yoğurt alabilir, hatta daha da hoşu yoğurdumuzu kendimiz yapabiliriz. Detoks meşrubatları ve smoothielerin de bırakılmazı yoğurdun prebiyotik tesiri ödemlerden kurtulmaya dayanakçı olacaktır.

SU

Bol bol su içmek, ödemlerden ve kabarıklıklardan kurtulmanın birinci kaideyi. Günlük 1,5 litre ve üzerinde su içmemiz gerekiyor. Ancak arkası arda harcanan su beden için hasarlı olabilir. Su içimini güne yaymak en doğrusu.

Kaynak : Sabah

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.