Muz Kabuğunun Ciltten Migrene Kadar Bir Çok Hastalığı Tedavi Ediyor Şaşıracaksınız

22.10.2019
1.901
Muz Kabuğunun Ciltten Migrene Kadar Bir Çok Hastalığı Tedavi Ediyor Şaşıracaksınız

Pek çok durumda, muz yemenin yararlarını zaten tartışmıştık. Diğer tüm vitaminler arasındaki zengin potasyum seviyeleri ve ayrıca emilimi kolay olan muz, meyveler arasında süper bir besindir. Ancak, hiç bir muz kabuğunun da çok faydalı olduğunu duydunuz mu? Ben kendim, ama bitkiler için kompost içinde çünkü bitkiler için de harika bir yemek. Ancak, işte muz derisinden elde edebileceğiniz bazı faydalar.

Muz derisi kıymıkları temizler

Derimizi istila eden “yabancı cisimler” kıymıklar olarak adlandırılır. Zararsızdırlar ve çok ağrılı olmayan tıbbi bir prosedürle kaldırılabilirler, ancak doktora her ziyaret streslidir.

Şimdi onları evde çıkarabilirsiniz! Taze bir muz kabuğu alın ve kıymıklarınızın olduğu cildinize koyun. 15 dakika kadar tutun ve kıymık bir cımbızla çıkarmaya yetecek kadar görünür hale gelmelidir.

Gülüşünü beyazlatır

Sadece YouTube’da bir öğretici bulun ve nasıl para kazanabileceğinizi görün ve bu sefer diş beyazlatma için diş hekiminize ÇALIŞMAYIN. Sadece muz kabuğunu muhafaza ettiğinden emin ol.

Sivilce görünümünü azaltmak

Potasyum, C ve E vitaminleri, çinko ve demir, bir araya getirildiğinde, yumuşak ve parlak bir cilt için temeldir. Hepsi muzun yanı sıra muz kabuğuna da dahildir. Sadece taze bir kabuk alın ve yüzünüze yaklaşık 10 dakika boyunca yumuşakça masaj yapın ve yüzünüzde kurumasını bekleyin. Ne zaman bir yüz tedavisi yapmak istersen bunu yap ve çok para kazan!

Bu migrenleri tedavi eder

Potasyum’a tekrar teşekkür edebilirsin! Ağrı ve gerginliği azaltan bir bileşendir, bu nedenle baş ağrısının geldiğini hissederseniz, sadece bir muz kabuğu alın ve alnınıza veya kör noktalarınıza masaj yapın.

Et öğününü yumuşatın

Biftekinizin olabildiğince yumuşak ve nemli olmasını istiyorsanız, biraz muzlu bez ekleyin.

Eski gümüşünü cilala

Bu durumda bile, potasyum o eski büyükanne küpelerini parlayan maddedir.

Kırışıklıkları görünümünü azaltmak

Muzdaki birçok antioksidan ve bu kırışıklıkları gerdiren kabuğa sahip C vitamini.

İzlerin görünümünü azaltın

Taze muz kabuğunu alın ve sonra çizilen, kırmızı veya şişmiş bir yere sürün. Bir sivrisinek veya bir arı ısırığı olsa bile. Potasyum ve diğer yağ asitleri, yara izinin görünümünü iyileştirir.

Kaşıntılı cilt tedavi

Bir ısırık ya da çevresindeki bazı bitkilerde veya deodorantlarda alerji olsun, kaşıntılı bölgeye muz kabuğu koyun ve dinlenmeye bırakın. Kaşıntı uzağa gidecek.

Şimdi tüm bunları okuduğunuza göre, bir daha asla kabuğa muz kabuğu atar mıydınız?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.