Muhteşem Yüzyılın Şeker Ağası Yüksel Ünal’ı Görenler Gözlerine İnanamıyor!

27.12.2019
2.529
Muhteşem Yüzyılın Şeker Ağası Yüksel Ünal’ı Görenler Gözlerine İnanamıyor!

Muhteşem Yüzyılın şeker ağası, Elimi Bırakma dizisinde Ferhat, Çoban Yıldızın da Cabbar’ı canlandıran sinema ve dizi oyuncusu Yüksel Ünal kilolarından dolayı genellikle şişman karekterinde rol almakta idi. 1.87 boy ve 173 kilo olan oyuncu doğum günü olan 5 temmuzda hayatında yeni bir dönem başlatarak kilo vermeye karar verdi.

Bakın Nasıl Kilo Vermiş

Ünal beslenme alışkanlıklarını değiştirerek taze meyve ve sebze tüketerek, hergün bisikleti ile 40 kilometre yol kat etmiş.5 ayda 65 kilo vererek 108 kiloya kadar düşen Ünal “5 Temmuz 2019 sabahı uyandığımda çok heyecanlı ve hevesliydim. Benim bir kilo derdim yok çünkü sadece sağlıklı, dinç ve enerjik olmak istiyordum.

Kendimce aldığım karar şuydu, artık hayvansal ürünler, ambalajlı gıdalar, şekerli, unlu, tuzlu şeyler tüketmeyecek, işlenmiş, üretilmiş ve içinde adını bilmediğim kimyasal bir sürü bileşenin olduğu endüstriyel gıdaları ağzıma sürmeyecektim. Benim yediğim her neyse, onun ‘içindekiler’ yazan bir ambalajı yok. Üretilmişten uzak, yaratılmışa yakın bir beslenme biçimini seçtim” dedi.

Kolesterol, damar sertliği, diyabet gibi hastalıklara da neden olan aşırı kilonun kendisini rahatsız mutsuz ettiğini belirten Ünal, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Ben aslında zayıflamayı bırakıp sağlıklı beslenmeye karar verdiğim anda kilo vermeye de başladım. Yeme bozukluğum vardı. Elime geçen şeyi ağzıma atıyordum. Doyma hissim yoktu. Şimdi öğün kavramını kaldırıp, iç sesimi dinliyor acıktığımda yiyorum, doyduğumu anladığım anda bırakıyorum. Kendimi bildim bileli şişmanım. Hiç normal bir bedene sahip olmadım. Şimdi de öyle aslında. Ama yakın zamandaki halimle kıyaslandığında arada oldukça fark var.

Belki de bu yüzden, önceki halimi bilenlerin arasında çok mutlu oluyorum. Daha ilk haftadan itibaren hayatım öyle değişti ki, mutluluktan ağladığım zamanlar oldu. Bir mağazanın deneme kabininde ilk gençliğimden beri hayalini kurduğum markanın pantolonunu giyip, ağlamaktan bir süre dışarı çıkamadığımı bilin.

Fakat kilo vermiş olmak, yaşadıklarımın yanında sadece bir hediye. Artık yorulmak bilmeyen, uykuları mükemmel, uyanışları hafif, enerjik bir insanım. Kan değerlerim güzel. Bunun bir süre değil hep böyle süreceğini bildiğim için çok mutluyum.”

‘Bisiklet çok iyi arkadaşım oldu.Daha fazla yürüyorum’

Ünal oyunculuk yaparken kilolu olmanın verdiği avantajların olduğunu ancak kendini sınırladığını belirterek sözlerine şu şekilde devam etti.”Şişmanlamak da zayıflamak gibi bir sarmal. Birinde mutsuzluğa diğerinde mutluluğa doğru bir ivme kazanıyorsunuz. Şişmanken çok yediğiniz için moraliniz bozuluyor. Moraliniz bozuk olduğu için çok yiyorsunuz.

Böylece 173 kiloya kadar çıkıyorsunuz. Biraz kilo verince kendinizi daha enerjik hissediyorsunuz. Günde 40 kilometre bisiklet sürüyorum. Bisiklet çok iyi arkadaşım oldu. Daha fazla yürüyorum” dedi.

Eşi Nesrin Ünal’ın zayıflama sırasında kendisine çok destek olduğunu belirterek artık sahnede daha enerjik, hareketli ve daha komik hissettiğini belirtti. Ünal “Domates, dereotu, maydanoz, nane ve reyhan otu ile kurutulmuş meyvelere biraz zeytinyağı döküyor üzerine kekik serpiyorum. Bu beni çok zinde tutuyor” diye konuşmasına devam ederek sabahları güne iki elma ve muz yiyerek başladığını söyledi.

Eşi Nesrin Ünal da “Ben Yüksel’in sadece verdiği karara destek oldum. Evde artık yemek yapmıyorum, bu benim için iyi oldu. Ben hayatım boyunca çok zayıftım. Ama şimdi bana gürbüz, diyor çok sinir oluyorum. Onun kilolarıyla ilgili sıkıntım yoktu. Ama o mutlu olunca ben de mutluyum” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.