Makyajın Uzun Süre Kalması İçin 5 Hile

08.07.2019
101
Makyajın Uzun Süre Kalması İçin 5 Hile

Makyajınız cildiniz de kısa sürede kalıyor ve soluyorsa sizin için kalıcı teknikleri paylaştık. Bu teknikleri mutlaka not edin. İşte makyajın uzun süre kalması için 5 hile…

Su geçirmeyen ürünleri seçin

Göz çevreniz yağlıysa ve makyajınız kaygan görünümde oluyorsa su geçirmeyen formülleri kullanmayı deneyin. Su geçirmez maskara, eye liner ve göz farları çarpıcı ve çekici görünmekle kalmaz, aynı zamanda da bütçe dostudurlar. Su geçirmez maskarayı çıkarmak tam bir baş belası olabilir. Ancak su geçirmeyen makyaj için yapılmış makyaj temizleme ürünlerini kullanırsanız işiniz kolaylaşacaktır. Göz makyajınızı çıkarmak ve cildinizi nemlendirmek için bir miktar pamuk üzerine sürdüğünüz zeytinyağını da kullanabilirsiniz.

Yıkayın

Ne tür bir cilde sahip olduğunuza bağlı olarak, makyajınızın solmasını önlemenin en kolay yollarından birisi, herhangi bir ürün uygulamadan önce yüzünüzü yıkamaktır. Cildiniz kuruysa bu adımı atlayabilir ya da yüzünüzü yalnızca durulayabilirsiniz. Yağlı bir cilde sahipseniz eğer herhangi bir cilt bakım ya da güzellik ürünü kullanmadan önce nazik bir temizleyici kullanmayı deneyin.

Yüz bazı kullanın

Uzun süreli makyajın püf noktalarından birisi yüz bazı kullanımıdır. Gözenekleri belirsizleştiren, cildi matlaştıran, güneş koruyucu içerikli ve makyajın uzun süre dayanmasını sağlayan bir yüz bazı tercih edin. Böylelikle, makyajınızı uygulayabileceğiniz pürüzsüz ve mat bir tuval yaratacak, cildiniz ve makyajınız arasında gözeneklerin tıkanmasını engelleyecek bir bariyer oluşturacaksınız.

Yağdan uzak durun

Aslında bundan bahsetmeye bile gerek yok; ama makyajınızın solmasını önleyecek yollar arıyorsanız eğer, yapısında yağ içeren fondötenlerden uzak durmanız gerekiyor. Yağsız formüller, makyajın uzun süreli sabitlenmesini sağlayacak ve cildin mat bir görünüme kavuşmasına yardımcı olacaktır. Cildiniz kuruysa nemlendirici bir formülü tercih etmelisiniz.

Cilalanın

Dudak ya da yanak renginiz soluyorsa yanlış formül kullanıyor olabilirsiniz. Cila, öne çıkan güzel ve uzun süreli renklere ulaşmanın harika bir yoludur. İşe yanaklarınıza krem ya da jel allık uygulayarak başlayın. Allık kuruduktan sonra yanaklarınıza biraz pudra sürün ve son olarak hafifçe uyguladığınız toz allıkla makyajınızı bitirin.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.