Maden suyu ve ayva tesirine inanamayacaksınız! Bu besinler iştahınızı hakimiyet altına alacak!

19.03.2019
291
Maden suyu ve ayva tesirine inanamayacaksınız! Bu besinler iştahınızı hakimiyet altına alacak!

İştahınız suratından bir cinsli kilo veremiyor musunuz? Peki kilo vermenize yeniden yediklerinizin takviyeci olacağını söylesek… Kilo problemi olan şahısların sıkça davacı oldukları bir vaziyet vardır, iştahlarının çok sarih olması. Gıdaların kilo aldıranlarının yanında bir de kilo vermemize takviyeci besinler vardır. İşte sizler için derlediğimiz uzmanların iştah problemi olan bireylere önerdiği iştah kapatan süper besinler ve faydaları…

Kilo vermek istiyor ama iştahınız bir cinsli size izin vermiyorsa işte bu gidişatın önüne geçmenizi sağlayacak için iştah kesen 20 yiyecek!

BADEM

Kilo vermeye takviyeci olur: Bademleri atıştırmalık olarak seçim ederseniz, kan şekeri seviyenize pek bir şey olmaz, değişmez kalır. Bu da sıhhatsiz gıdalar için daha az istekli olacağınız anlamına gelir.

BROKOLİ

İçinde lif bulunan besinler tok tutmasını öğrenilirler. Brokolinin içinde de bol ölçüde Lif bulunur. Bu surattan perhiz yapan insanlara tokluk hissi verdirmesi için brokoli tüketimi önerilir.

ARMUT

Bazı insanların muhtelif meyveler hakkında sahip oldukları şikayetlerden biri, natürel şekerlerden elde edilen kalori içeriğidir. Ancak, armut en düşük kalorili meyvelerden biridir; Vasati bir armut, 100’den fazla kaloriye sahiptir, bu da günlük bir kalori ölçüsünün% 5’i olan sıhhatli bir perhizdir. Ancak, size verdikleri yiyecek dayanağı muazzamdır ve lif sizi bütün sezmenizi sağlar.

KEPEKLİ MAKARNA

YUMURTA

Yumurtalar protein kaynağıdır. Beden geliştirme ile uğraşıyorsanız bolca proteine lüzumunuz oluyor ve yumurta size yeterince protein sağlıyor. Yumurta harcanması halinde insana doygunluk hissi verir. Böylece açlık krizlerine girmezsiniz.

SALATALIK

Yüzde 90’ı sudan oluşan salatalık, oldukça düşük kalorilidir ve kilo vermek isteyenler için müthiş bir sebzedir. Öğünler arasındaki açlık krizini hafif bir şeyler ile bastırmak isterseniz salatalık tüketebilirsiniz

MAYDANOZ

Yüzde 90’ı sudan oluşan salatalık, oldukça düşük kalorilidir ve kilo vermek isteyenler için müthiş bir sebzedir. Öğünler arasındaki açlık krizini hafif bir şeyler ile bastırmak isterseniz salatalık tüketebilirsiniz.

KARNABAHAR

Çok iyi bir lif kaynağı olduğu için midede hacim kaplar ve daha tez doygunluk oluşturur. Özellikle sofraya oturduğunuzda ilk yemek olarak karnabahar salatası veya fırında karnabahar veya haşlanmış karnabahar olarak seçim ederseniz gerçek kalorili olan ana yemeği daha az yersiniz.

MADEN SUYU

Sülfat, bikarbonat iyonları içeriği ile bedendeki yağı metabolize eden maden suyu, kilo kaybına takviyeci olur. Yağ yakma mevzusunda ehemmiyetli bir takviyedir.

ELMA SİRKESİ

Elma sirkesi içinde bulunan asetik asit, iştah eksiltmeye ve metabolizmayı artırmaya verim. Bedenin su yakalamasına yarayan bu özelliği ile elma sirkesi, nişastasının hazmına tesiri ile yediklerimiz yemeklerden daha az kalori almamıza neden olur.

AYVA

Ayva glisemik indeksi düşük bir meyve, başka bir deyişle kan şekerinizi çok süratli yükseltmiyor. Dolayısıyla diyabetiniz varsa veya perhiz yapıyorsanız ayvayı rahatlıkla seçim edebilirsiniz. Ayva ayrıca öğünlerde seçim ettiğinizde lifli yapısı sayesinde tokluk müddetinizi uzatarak zayıflamanıza takviyeci oluyor. Perhizde tatlı seçeneği arıyorsanız ayvayı haşlayıp ya da buğuda pişirerek lezzetli tatlılar hazırlayabilirsiniz. Ancak ayvanın büyüklüğüne dikkat etmelisiniz. Ayvanın porsiyonu, büyük boy bir ayvanın takribî yarısı kadardır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.