Limonu Birde Bu Şekilde Kullanın Şaşırtıcı Faydaları

17.01.2020
700
Limonu Birde Bu Şekilde Kullanın Şaşırtıcı Faydaları

Evinizi tamamen temizlemeye gelince, muhtemelen sahip olduğunuz birçok sıradan şey çok yardımcı olabilir. bunları kullanmanın doğru yollarını bilmeniz yeterlidir.

Çok amaçlı temizleyicinin yapılması

Bir limonu soyun, üzerine 5 fl oz (150 ml) sirke dökün ve bir gece bekletin. Sabah, 5 fl oz (150 ml) su ekleyin. Bu kadar! Karışımı boş bir sprey şişesine dökün ve evinizde tamamen doğal bir temizleme çözeltisi olarak kullanın.

Kesme tahtanızın temizlenmesi

Kesme tahtanızı temiz tutun ve bir sünger olarak yarı limon ve bir fırça olarak tuz kullanarak uzun ömürlü olun. Bu yapıldıktan sonra, kartı 10-15 dakika bekletin ve bu prosedürü bir kez daha tekrarlayın.

Manikürler

Tırnaklarınızı güçlü ve sağlıklı tutmak için gençleştirici bir banyo hazırlayın. Tarif çok basit: sadece ılık suya birkaç damla limon suyu ekleyin.

Çillerden kurtulmak

Limon ayrıca istenmeyen çillerin veya yaşlılık lekelerinin hafifletilmesine yardımcı olabilir. Sadece bir limon dilimleyin ve hafifçe yüzünüze sürün.

Ayakkabı kokularından kurtulmak

Kokuları emmek için gece boyunca ayakkabılarınıza taze limon kabuğu bırakın.

mumluklar yapma

Limon, kireç veya portakalın yarısı, kendi benzersiz mumluklarınızı yapmak için harika, güzel görünümlü malzemelerdir. Hamuru çıkarmanız ve yarımları erimiş balmumu ile doldurmanız gerekir. Ve mum fitilini de unutma! Mum tutucunuzun altına yapıştırın.

Böcekleri kovmak

Karıncaları evinizden uzak tutmak için pencere pervazlarına ve kapılarına biraz limon suyu dökün. Ve sivrisineklerden kurtulmak için karanfilleri ikiye kesilmiş bir limonun içine yapıştırın.

Beyazlatma koltuk altı

Koyu koltukaltıları ağartmak için bir limondan daha iyi bir şey yoktur. Asitliği cildinizi hafifletmeye ve ölü cilt hücrelerini pul pul dökmeye yardımcı olacaktır. Banyo veya duştan önce her gün koltuk altlarınızı kalın bir dilim limonla ovalayın. Banyodan sonra biraz nemlendirici uygulamayı unutmayın, çünkü limon cildinizi daha kuru hale getirebilir. Sonucu 7 gün sonra göreceksiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.