Limon suyunun bereketleri nelerdir?

02.03.2019
151
Limon suyunun bereketleri nelerdir?

Narenciyeden biri olan limonun bereketleri saymakla bitmiyor. Limonun suyunun her gün harcanması her tasaya çare. Zeytinyağlı yemeklerin, sade sodanın, salataların bırakılmazı olan limon hangi içeriklere sahiptir? İnsan sıhhati üzerinde nasıl tesirleri vardır?

Özellikle ekşi severlerin harcadıkların gıdaların başında gelen limon, her sofrada olması gereken bir kaynaktır. Limonun suyu kumpaslı olarak harcandığında bedeni kuvvetlendirmesinin yanı sıra pek çok rahatsızlığa da iyi geliyor. İşte limonun merak edilen yararlarını sizler için derledik.

LİMON SUYUNUN SAĞLIĞA YARARLARI NELERDİR?.

Büyük bir C vitamini kaynağı olan limonun suyu içildiğinde soğuk algınlığı hastalıklarına karşı efor kazanırsınız.
Sindirim sistemi meseleleri olanlar için ehemmiyetli tesirleri vardır. Hazmı basitleştirir ve gıdaların midede basitçe hazmedilmesini sağlar.
Sabahları aç karna içilen ılık limonlu su metabolizmayı süratlendirir ve kilo vermeyi basitleştirir. Tansiyon düşüklüğü yaşayanların bunu yapması önerilmez.
Limonlu su içmek içerisindeki liflerden dolayı tokluk hissi yaratır. Böylece aralıksız bir gereksiniminden de kurtulmuş olursunuz.
Anti bakteriyel özelliğinden dolayı enfeksiyonlar üzerinde pozitif tesirleri vardır. Bedendeki yaraların acele iyileşmesini sağlar.
Vitamin, mineral ve potasyum açısından çok eforlu olan limonun suyu içildiğinde kalp ve damar hastalıklarına karşı korunursunuz.
PH Alkalin seviyesini dengeleme özelliğine sahip olan limon, bedenin kronik hastalıklarla savaşma gücünü çoğaldırır.
Tansiyonu düşürme özelliği bulunan limonun suyu içildiğinde yüksek tansiyonu olan bireylerde büyük hafifleme sağlar..

Bedeni zehirli maddelerden temizleten limon suyu idrar yolları enfeksiyonunun önüne geçer. Böbrek taşı yaradılışını da yasaklayıcı özelliğe sahiptir.
Diş ve ağız rahatsızlıklarında tesirli bir gıda kaynağıdır. Limon suyu içmek diş eti ve minesini kuvvetlendirir. Ağızdaki bakterileri yok ederken kokuyu da önler.
İçerindeki C vitaminden dolayı sabah içilen limonlu su tüm gün dinamik olmanızı sağlar. Kan şekerini dengeleyerek ruhsal açıdan da daha iyi ve dinamik sezmenizi basitleştirir.
Yapılan araştırmalar limonun içeriğinden dolayı kanseri önleyici tesirleri olduğunu göstermektedir. Kumpaslı olarak limon suyu harcayarak ur tehlikesini eksiltebilirsiniz.
Güçlü bir antioksidan gıdayı olduğundan limon, cilt üzerinde de büyük tesire sahiptir. Harcanan limon suyu cildi ihtiyarlama tesirlerine karşı gözetir.
Sindirimi basitleştiren limon suyu bağırsak sıhhati için de ehemmiyet taşır. Hasarlı maddelerin dışarıya atılması limon suyu ile oldukça basitleşir. Ayrıca kabızlık kasveti sürükleyenler için de verimlidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.