Kuru üzümün bu verimi şoke etti! Kumpaslı harcandığında…

25.02.2019
104
Kuru üzümün bu verimi şoke etti! Kumpaslı harcandığında…

Kuru üzümün sıhhat açısından bir hayli verimi bulunmaktadır. Kuru üzümün en ehemmiyetli bereketlerinden birisi kansızlık hastalığını rehabilitasyon edecek kadar demir içeriğine sahip olmasıdır. Kuru üzümün kumpaslı harcandığında bedenimizde nelere fayda sağladığını merak ediyorsanız bu haberimiz sizin için…

Kuru üzüm verimleri saymakla bitmeyen bir kuruyemiştir. Kuru üzüm genellikle anemiyi rehabilitasyon etme emeli ile harcanmaktadır. Kuru üzümün aynı zamanda karaciğeri temizletme tesiri olduğu öğrenilmektedir. Hem uygun maliyetli hem de bedenimizde ehemmiyetli tesirlere neden olan kuru üzümün yararlarını sizler için söylüyoruz. Kuru üzümün yararlarını merak ediyorsanız haberimizin ayrıntılarını okumaya devam edin…

KURU ÜZÜM NEDİR?

Kuru üzüm, tüm esas mineraller, vitaminler ve antioksidanlar dahil olmak üzere tabiatın bize sunmuş olduğu hediyelerle doludur. Kuru üzümlerin içerisinde, en iyi kolesterol düşürücü ve anti-kanser kaliteleriyle öğrenilen resveratrol olarak öğrenilen bir fitokimyasalları vardır .

Tek başına yenilecek kadar lezzetli olmalarına karşın suratlarca tanımda kullanılmaktadır. Salatalarda ve yemeklerde kumpaslı olarak kullanılan kuru üzüm şahane bir kambinasyon oluşturur. Kuru üzümlere marketlerden ve aktarlardan erişebilmeniz mümkündür.

KURU ÜZÜMÜN VERİMLERİ

Kuru üzüm, demir, bakır ve B kompleks vitaminleri ile doludur; günlük perhizinize bedelli bir katkı sağlarlar. Kumpaslı olarak kuru üzüm harcayarak kansızlık veya demir noksanlığından uzak durabilirsiniz.

KANSERİ ÖNLER

Kuru üzümler içerisinde Kateşinler olarak öğrenilen yüksek seviyelerde polifenolik antioksidanlar, urların, özellikle de sütun kanserinin ortaya çıkmasına neden olan hür radikalleri avlarlar . Perhizinizdeki kuru üzümleri dahil etmek, bir hayli kanser cinsini önlemenin şahane bir yoludur.

SİNDİRİMİ DÜZENLER

Üzümler özellikle zengin bir lif içeriği kapsadığı öğrenilmektedir. Bu sebeple, kronik kabızlığı rehabilitasyon etmek için büyük bir deva olarak kullanılırlar. Bağırsak hareketlerinizi kumpaslı hale getirmek istiyorsanız, gastrointestinal sisteminizi sıhhatli yakalamak için kumpaslı olarak kuru üzüm tüketebilirsiniz.

ZENGİN MİNERAL KAYNAĞI

Üzümlerde bulunan magnezyum ve potasyum gibi bir hayli ehemmiyetli mineral vardır. Bunlar bedendeki asidi eksiltmede özellikle faydalıdır. Ayrıca, kan zehirlenmesine yol açan bir hayli metabolik gidişatı hafifletirler. Bu sebeple, bir hayli sıhhat vaziyetine karşı tesirli bir tedavidir.

Kumpaslı olarak kuru üzüm harcamak, saç dökülmesi, cilt hastalıkları ve eklem sızısı ile gayret etmek için şahane bir yoldur. Kuru üzüm, asitliği ve yan tesirlerini önlemek için bedenin pH seviyesini tertip etmeye takviyeci olur.

ATEŞİ AZALTIR

Kuru üzümler fenolik fitokimyasallar açısından zengin olduklarından, büyük antibakteriyel ve antioksidan maddeleridir. Kuru üzümler, virüslerin neden olduğu bakteriyel enfeksiyonları veya ateşi eksiltmeye takviyeci olurlar.

GÖZ SAĞLIĞINI KORUR

Gözlerimizi hür radikallerin neden olduğu bir hayli hasardan gözettikleri için, kumpaslı olarak kuru üzüm harcayarak maküler yozlaşma ve katarakt gibi muhtelif göz hastalıklarını önleyebiliriz.

DÜŞÜK ENERJİYİ ARTTIRIR

Kendinizi halsiz ve enerjisiz seziyorsanız avuç kuru üzüm enerjinizi yerine getirecektir. Süratli bir enerji yardımı gerektiğinde kuru üzüm imdadınıza koşabilir.

Birçok sporcu ve beden geliştiricisinin enerji seviyelerini yükseltmek için bol ölçüde kuru üzüm yediğini öğrenmek afallatıcı değildir.

HİPERTANSİYON

Kuru üzümün en ehemmiyetli bereketlerinden birisi de tansiyonu tertip etmesidir. Sıklıkla yüksek tansiyonunuz varsa, kan akışınızı tertip etmek için bir avuç kuru üzüm yiyin. Demir, potasyum ve B kompleksi vitaminleri ile beraber bir hayli antioksidan kapsadıkları için; Kan damarlarının sertliğini eksiltmeye takviyeci olur. Bu, hipertansiyonun gevşetilmesi ve eksiltilmesine büyük miktarda takviyeci olur.

UYKUSUZLUK TEDAVİSİ

Ayrıca uyku bozukluklarına takviyeci olmak için verimli bir rehabilitasyon olarak önerilmektedir. Bozuk bir uyku kumpasını ayarlayabilmek için kuru üzüm garantili bir yöntemdir.

KEMİK SAĞLIĞI

Kuru üzüm iyi ölçüde kalsiyum kapsamaktadır. Kalsiyum kemikleri kuvvetlendirmek ve eklem sızılarını eksiltmek için ehemmiyetlidir. Kuru üzüm bor yüklü gıda kaynaklarıdır. Bedenimizin yararlı kalsiyum emilimi ve kemik yaradılışı için ufak ölçülerde kuru üzüme lüzumu vardır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.