Kuru üzüm suyunu aç karnına içerseniz…

17.04.2019
198
Kuru üzüm suyunu aç karnına içerseniz…

Yiyeceklerin sıhhatimiz üzerinde yararları saymakla bitmiyor. Son günlerde sıkça konuşulan kuru üzüm suyu bedenimiz üzerinde muhtelif tesirler oluşturuyor. Özellikle de uyandıktan sonra kuru üzümlü su içerseniz yararları ikiye sabrediyor. Kuru üzümde bol ölçüde vitaminler, lifler ve mineraller bulunur. Uzmanların son araştırmalarına göre suda bekletilen kuru üzümün sağladığı faydalar bir hayli besinin sağladığı bereketlerden daha fazla. İşte sabahları aç karnınıza kuru üzüm suyu içmenin bedene yararları…

KARACİĞERİNİZ VE BAĞIRSAKLARINIZ ZEHİRLİ MADDELERDEN DAHA BASİT KURTULACAK

Kuru üzümün detoks özellikleri vardır ve antioksidanlar bakımından çok ölçüde lif kapsar. Antioksidanlar karaciğerimizin muntazam çalışmasına ve bedenin zehirli maddeleri atmasına takviyeci olur. Böylece bağırsak hareketini süratlendirir. Sütun ve bağırsakların arınılmasına takviyeci olur. Bu surattan aç karnına harcadığınız kuru üzüm suyusu, bedeninizdeki zehirli maddelerden kurtulmanıza takviyeci olacaktır.

ENERJİNİZİ İKİYE KATLAR

Bilim insanları ve spor uzmanları enerji barları için kesinlikle kuru üzüm harcamamız gerektiğini söylüyorlar. Kuru üzüm çok ölçüde lif ve mikro yiyecek kapsadığı için, ilave şeker veya suni aromalara sahip değildr. Sabah içtiğiniz kuru üzüm suyu sizi enerji ile doldurur.

KAN BASINCINI DENGELER

Kuru üzümlerin değişik atıştırmalıklara mukayeseyle lif, potasyum, fito-gıdalar ve antiksidanalr bakımından oldukça zengin olduğu görülmüştür. Kumpaslı kuru üzüm yiyen insanlar da kan tazyikinin dengelendiği gözlemlenmiştir.

KÖTÜ KOLESTEROLÜ DÜŞÜRÜR

Ayrıca kuru üzüm suyu harcamanız, kötü kolesterol seviyenizi de düşürecek ve bu vaziyette kalp hastalıklarının büyüme tehlikeyi ehemmiyetli miktarda azalacaktır.

Araştırmalar neticeyi ve insanların kumpaslı olarak kuru üzüm harcamaları, sıhhat açısından bir hayli verimi olduğu ispatlanmıştır. Bununla beraber, kuru üzüm suyunun sıhhatli beslenmenize iyi bir yiyecek katkısı olmasına karşın ilacın yerine geçmediğini unutmayın . Karaciğer, kalp, tansiyon veya bedeninizin sistemleriyle alakalı rastgele bir hastalığınız varsa, harcamadan evvel kesinlikle hekime müracaat etin.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.